S CÍLEM NAVÁZAT NA HISTORICKY PRVNÍ VÝHRU V NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽÍ, ZAJÍŽDÍ V NEDĚLI FUTSALISTÉ RAPIDU NA PALUBOVKU FTZS LIBEREC K UTKÁNÍ 16. KOLA 1. FUTSAL LIGY.

A i když Rapid získal minulý týden první výhru v nejvyšší soutěži brankou Petra Výborného půl sekundy před koncem utkání, půjdou futsalisté Rapidu do utkání jako outsider, což potvrzuje i prvoligová tabulka. V ní je nedělní soupeř Rapidu na 6. místě, když z osmi zápasů dokázal vydolovat celkem 13 bodů (3 výhry – 1 remíza – 4 porážky). Liberec tak potvrzuje své předsezónní ambice na playoff a bude je chtít potvrdit i v neděli na Harcově, kde se utkání odehraje. Liberec také bude chtít přerušit svou bilanci dvou porážek v řadě, když naposledy Liberec podlehl Svarogu 0:6 a o týden dříve Českým Budějovicím 1:5.

Utkání Rapidu a Liberce bude zajímavé i z pohledu kádrů, jelikož za liberecký tým nastupuje dvojice Tomáš Vobořil a Jiří Novotný, tedy hráči, kteří přispěli k postupu Rapidu do nejvyšší soutěže. A právě tito hráči budou představovat pro Rapid největší nebezpečí. Rapid se však bude muset mít na pozoru také před Alešem Benkem, hrajícím trenérem Liberce a také nejlepším střelcem Liberce v dosavadním průběhu 1. Ligy.

V jakém složení nastoupí Rapid zůstává otázkou, jedinou jistou absencí je Petr Výborný, který bude pykat za 4. žlutou kartu. Jak se dokáže Rapid popasovat s absencí hrdiny utkání s Českou Lípou uvidíme již v neděli večer. Utkání, které bude řídit dvojice rozhodčích Černý – Cichrazačíná v 19:30 v hale Harcov a odehraje se kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků. Sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na Youtube kanálu FTZS Liberec. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Aleš Benek (trenér FFTZ Liberec): „ Po dvou bodově neúspěšných výjezdech nás opět čeká zápas v domácím prostředí. My se musíme na domácí palubovce vrátit zpět k naší fyzicky náročné hře a týmovému pojetí. Každý kdo nastoupí musí podat 100% koncentrovaný výkon. Není tajemství, že se chceme pohybovat v tabulce na místech zaručující play off a nejlépe se tlačit bodově na prvních 5 týmů, proto do tohoto zápasu jdeme s jasným cílem. Ústí potvrzuje v posledních utkáních vzestupnou formu. Šťastná výhra proti Démonům jim dodala určitě dostatek sebevědomí a budou chtít u nás tento bodový zisk potvrdit. Musíme si dát pozor na jejich powerplay, kterou hrají velice dobře a mají individuálně šikovné hráče. Pokud eliminujeme jejich zbraně, tak pevně věřím, že všechny body zůstanou pod Ještědem. Všechny fanoušky futsalu si dovolím pozvat k tomuto streamu, protože to určitě bude stát za to! “

Dominik Ostrák (kapitán FC Rapid Ústí n. L) : „Čaká nás náročný zápas proti Liberci. Na výhru s Lípou už musíme zabudnúť a sústrediť na tento duel. Vieme, že to bude náročne, ale chceme u súpera bodovať. Ak podáme kolektívny a koncetrovaný výkon, môže sa nám to podariť.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *