To, na co se těšili děti ze všech poboček Mongágua, je tu! Mongaguá vyrazila pod záštitou FC Rapid Ústí nad Labem, za podpory norské ambasády a finanční podpory Norských fondů, v rámci programu Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí, Norské fondy 2014 – 2021, do norského Trondheimu, kde se zúčastní mládežnického fotbalového turnaje Skandia Cup a vzdělávacího programu, který si pro něj připravila norská organizace MOT. Ta se dlouhodobě věnuje mládeži a snaží se pomocí svých zájmových a vzdělávacích programů eliminovat negativní společenské jevy jako jsou rasismus, šikana, užívání drog, násilí, gambling a další.

V nedělních večerních hodinách dorazili hráči Mongágua Česká Republika do norského Trondheimu. Celá delegace (13 hráčů, tři trenéři, překladatel) měla za sebou téměř 40 hodinovou cestu, jež začala v sobotních ranních hodinách na nádražích v Ústí nad Labem, Ostravě a Pardubicích. Odtud se hráči z různých poboček Mongágua Česká Republika sjeli do Prahy, odkud už společně vyrazili autobusem směr Oslo. Než se však výprava dostala do hlavního města Norska, musela absolvovat také cestu trajektem z Německa do Dánska. Do Osla výprava dorazila v nedělních ranních hodinách, odkud jí vlak po několikahodinové cestě dovezl do cílové destinace – MOT Campu v jednom z nejsevernějších a zároveň nejmalebnějších měst Norska, Trondheimu.

Celá cesta a pobyt v Norsku by měly vést ke vzájemné výměně zkušeností v oblasti práce s mládeží a eliminace negativních společenský jevů. MOT je dlouhodobě úspěšně fungující organizace, která má pobočky i mimo Norsko (Švédsko, Thajsko atd.) a letos se chystá expandovat i do USA. MOT také spolupracuje s řadou bývalých i současných úspěšných norských sportovců, kteří předávají pozitivní hodnoty a vzory norské mládeži. Do této činnosti se zapojují také různé sportovní norské kluby, především fotbalové. Tím nejzářnějším z nich je, dlouhodobě nejúspěšnější norský fotbalový klub, Rosenborg Trondheim. Na hráče také bohatý vzdělávací a zájmový program a kromě toho se zúčastní také mládežnického turnaje Skandia Cup.

Zleva: (Jaroslav Horvath – trenér Mongaguá Ostrava, Lukáš Pulko – zakladatel Mongaguá ČR, Michal Horváth – trenér Mongaguá Ústí nad Labem, Matěj Čapek – předseda FC Rapid Ústí nad Labem)

Ten vypukne již v dnes a na hráče čekají v základní skupině tři soupeři, kterými jsou Byåsen 2prvoligový Ranheim a tým Trygg/Lade 1. Své první utkání odehraje Mongágua Česká Republika proti týmu Trygg/Lade 1. O výsledcích a dalším průběhu turnaje Vás budeme informovat na našich FB stránkách FC Rapid Ústí nad LabemMongágua Ústí nad LabemMongágua Ostrava a instagramu FC Rapid Ústí nad Labem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *