2.liga se řítí do cílové rovinky a na Rapid čekají poslední tři zápasy v letošní sezoně této soutěže. Ten první z nich sehrají hráči Rapidu již tuto neděli proti Wizards DDM Praha 10, momentálně desátému týmu druholigové tabulky. Wizards stále nemají jistou záchranu v soutěži, momentálně disponují náskokem 4 bodů na rezervu Olympiku Mělník a HERD Hradiště.  V minulém kole se pražský tým rozešel smírně 4:4 s Malibu Mladá Boleslav a potvrdil, že příliš branek nedostává. Jeho obrana se řadí k těm nejlepším v celé soutěži, ale útok je na tom přesně naopak. Wizards jsou se 64 vstřelenými brankami nejhůře útočícím týmem 2.ligy. Nedělní soupeř Rapidu se prezentuje týmovými výkony, ke kterým přidává velkou dávku futsalovosti. Mezi největší opory Wizards patří Andrew Argent, francouzský hráč se zkušenostmi z 1.ligy, kde oblékal dres Sparty Praha a autor projektu League5 football futsal & freestyle Academy! Mezi další opory pražského celku můžeme zařadit také bývalého hráče Rapidu, Ervína Kuče, který dirigoval podzimní výhru 5:4 Wizards nad Rapidem. Obrana Rapidu se bude muset mít na pozoru také před Michalem Blažkem, s 12 brankami nejlepším střelcem svého týmu.

Domácí Rapid nezažívá povedené období. Po ztraceném utkání v Chotěboři, kde Rapid neudržel dvoubrankové vedení, přišlo také selhání ve finále Okresního poháru proti VITU Proboštov. Právě ve finále Okresního poháru došlo k vážnému zranění Víta Sedláčka, který si podle nejnovějších vyšetření utrhl křížový vaz a Rapidu bude chybět minimálně do konce tohoto kalendářního roku! Rapid nemůže počítat stále ani s Matějem Klierem a Matějem Čapkem, kteří jsou stále mezi zraněnými. Pracovní povinnosti nepustí v neděli do hry Lukáše Macha a Rapid se nemůže spolehnout ani na Tomáše Jelínka, který celé jaro absentuje kvůli velkému fotbalu. Pozitivní zprávou je tak alespoň to, že proti Wizards může nastoupit Jakub Stukheil, nová posila z ústeckého Combixu. Nastoupit by měl také Tomáš Vobořil, jemuž skončilo hostování v Olympiku Mělník.

Dokáže se Rapid vyrovnat s nepříliš povedeným obdobím a s velkým počtem absencí? Odpověď na tuto otázku dostaneme již v neděli 18.3.2018 od 18:00, kdy je výkop utkání. Velkou změnou je, že Rapid sehraje toto utkání na domácí půdě v Krásném Březně, v tradiční domácí hale na Slunetě dostali přednost prvoligoví florbalisté a basketbalisté, kteří tento víkend hrají svá utkání ve vyřazovacích bojích svých soutěží. Rapid tak musel vzít zavděk provizoriem v Krásném Březně, kde sehraje také poslední utkání sezony proti Liberci.

Utkání bude řídit dvojice rozhodčích Vrtal, Nagy. Delegátem utkání je Jiří Hanzlík. Vstupné na utkání je 30 Kč, děti do 10 let a ženy mají vstup zdarma. Pro fanoušky by měl být připraven i v krásnobřezenském provizoriu bufet s občerstvením.

Těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *