V dohrávce 5. kola 1. FUTSAL Ligy se Rapid střetl v severočeském derby s FTZS Liberec. Do utkání, které se odehrálo v lovosické hale Chemik, vstupovali futsalisté Rapidu s touhou získat vítězství a tím se odlepit z posledního místa tabulky. Hosté z Liberce naopak chtěli potvrdit dobrou formu a šesté místo v tabulce.

Petr Tichý v úniku

Samotný začátek utkání patřil Rapidu, hned v úvodních sekundách se do šance dostal Václav Koc, ale těsně minul. Pár chvil po něm měl velkou šanci otevřít skóre zápasu Dominik Ostrák, ale branku ze slibné pozice přestřelil. V dalších minutách se začali osmělovat i hosté a vytvářeli si první střelecké pokusy. Jeden z nich byl sražen na roh, který si nepohlídali bránící hráči Rapidu a Liberec se dostal v 10. minutě do vedení. Za další dvě minuty vedl Liberec už o dvě branky a prosadil se opět po rohovém kopu. Dlouho letící lob nečistě trefil Tomáš Vobořil a míč doskákal až za záda překvapeného brankáře Tomáše Votavy.

I když byl průběh prvního poločasu vyrovnaný, prosazoval se pouze Liberec, který dokázal do konce prvního poločasu vstřelit další dvě branky a do kabin tak šel se čtyřbrankovým náskokem. Úvod druhého dějství patřil opět Rapidu, ale jak dokázal Rapid střelecky excelovat v předchozích zápasech, tak se mu proti Liberci naopak nedařilo. Rapid v úvodní pětiminutovce druhého poločasu dvakrát nastřelil brankovou konstrukci, konkrétně Petr Tichý a Petr Výborný. Ve 27. minutě měl příležitost Jiří Zápotocký, člen mladické čtyřky, která dostala šanci hned od prvních střídání. A právě Jiří Zápotocký mohl snížit poté, co vybojoval míč na jedné z českých futsalových person, Jiřím Novotném, svůj samostatný únik ovšem neproměnil a úspěšný nebyl z dorážky ani další junior a mládežnický reprezentant Daniel Hajaš.

Ve 29. minutě přišel pravděpodobně rozhodující moment utkání, Jiří Zápotocký opět vybojoval míč na útočné polovině a hnal se do další velké šance, dvakrát byl na hraně (nebo za hranou) pravidel atakován, rozhodčí ovšem situaci jako faul neposoudil. Soupeř z následujícího útoku vstřelil pátou branku utkání a téměř rozhodl zápas. Nutno podotknout, že v utkání nastaly dvě velmi sporné situace, které rozhodčí posoudil ve prospěch Liberce a které následně skončily brankou Liberce.

Dle rozhodčích čistý zákrok na Jiřího Zápotockého

V závěru utkání Rapid vsadil vše na hru bez brankáře, ale na víc než na dvě branky to nestačilo, Liberec zároveň dokázal také vstřelit ještě jednu branku a tak utkání skončilo prohrou Rapidu 2:6.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Trápí nás stálá nemoc v podobě prvního poločasu, kdy neuhlídáme jednoduché situace a dostáváme soupeře do poklidné hry. Bohužel nás zradila koncovka, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí. Brankové příležitosti jsme neproměnili ve hře ani při power-play. Tím je výsledek jednoznačný a zasloužený pro Liberec.“

Aleš Benek (trenér FTZS Liberec): „Rozhodla velice dobrá první půle, kdy nás podržel gólman a v defenzivě se podařilo udržet čisté konto. Nepouštěli jsme Rapid do šancí a vypadalo to, že může být po poločase jasno. Byli jsme si vědomi toho, že Ústí nad Labem má silnou power-play, proto jsme po přestávce potřebovali hru zklidnit a hrát naši hru. Hru jsme kontrolovali a Ústí nad Labem nás při hře čtyři na čtyři nepřehrálo. Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě.“

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – FTZS LIBEREC 2:6 (0:4)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (21. Džudža) – Rozboud, Zajíček, T. Jelínek, P. Výborný, Hajaš, Jaroslav Zápotocký – Koc, Ostrák – M. Macháček, Tichý – Jiří Zápotocký, Gajdoš. Trenér: Martin Dlouhý.

FTZS Liberec: Vogt (Plechatý) – Šisler, Bína, J. Novotný, Vobořil, připraven Janouš, připraven Baláž – Žampa, Vrabec – Benek, Žoček – připraven Henzl, připraven Janáček. Trenéři: Aleš Benek (hrající), Ondřej Vlach, Robert Mezei.

Branky:  31. Rozboud (Jelínek), 40. Ostrák (Tichý) – 10. Bína (Vrabec), 12. Vobořil (Benek), 15. Žampa, 20. Benek (Vogt), 29. Henzl (Šisler), 36. Bína (Henzl)

Karty:   29. Votava, 29. Mrázek (vedoucí) – 34. Vobořil

Rozhodčí: Nešněra – Dragoun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *