Ve 20. kole zajížděl Rapid na palubovku plzeňského Jeriga a už před zápasem bylo zřejmé, že na Rapid čeká velice těžký zápas. Především kvůli obrovskému množství absencí, včetně hrajícího trenéra Rapidu, Martina Dlouhého, jenž byl v pozici hlavního trenéra reprezentace plážového fotbalu na reprezentační akci v Polsku. Kromě něho Rapid postrádal také Adama Virta, Martina Macháčka, Lukáše Kroka, Jiřího Chmelana, Dalibora Slepčíka, Dominika Dvořáka, Matěje Kliera, Tomáše Mrázka a dlouhodobě zraněného Víta Sedláčka. Do Plzně tak jel Rapid také se třemi juniory, brankářem Martinem Džudžou, který kryl záda jedničce Rapidu Tomášovi Votavovi a dále také Daniel Hajaš s Janem Koňou. Šestnáctiletý Jan Koňa tak měl šanci na svůj první druholigový start, kterého se také již v prvním poločase dočkal.

Úvod utkání patřil spíše Rapidu, jenž si od počátku pomáhal hrou s brankářem Tomášem Votavou na útočné polovině. Střelecké příležitosti Rapidu z úvodu skončily bez úspěchu a tak v 7. minutě zahrozilo také Jerigo a byla z toho pěkná akce a nastřelená tyč branky Rapidu. V dalším průběhu prvního poločasu měl zápas podobný obrázek, Rapid byl více na míči i díky power play a snažil se ohrožovat branku Jeriga, o což se snažilo na druhé straně také Jerigo. Jedinou branku prvního poločasu však vstřelil nakonec Rapid. V 15. minutě se na pivotu obtočil kolem protihráčů Martin Gajdoš  a svou slabší nohou poslal loňský nejlepší střelec Rapidu svůj tým do vedení, které vydrželo do konce prvního poločasu.

A také úvod druhého dějství vyzněl lépe pro Rapid. Ve 21. minutě se prohnal po levé straně Václav Sloup a svou prudkou střelou prostřelil brankáře Jeriga a Rapid tak vedl již 2:0. Poté začalo být aktivnější domácí Jerigo, které se snažilo o snížení stavu. K tomu bylo blízko ve 26. minutě, ale domácí hráč nedokázal z úhlu usměrnit míč do odkryté branky. Ve 28. minutě to však dopadlo pro Rapid mnohem hůře. Domácí totiž během minuty dokázali vstřelit dvě branky a srovnat stav na 2:2. Když si navíc ve 29. minutě připsal Rapid pátý akumulovaný faul, situace nevypadala vůbec dobře. Následně následovali šance na obou stranách, tu největší neproměnil Petr Tichý, když nezužitkoval své povedené sólo. V té době mělo také Jerigo pět akumulovaných faulů a šestý přišel zanedlouho po ruce jednoho z domácích hráčů. Petr Tichý však nabídnutý 10 m kop neproměnil a tak byl stav stále 2:2. V té samé minutě však Rapid dokázal z power play přece jen skórovat. Filip Chrudimský zkrotil těžkou přihrávku, připravil míč Martinovi Gajdošovi, který druhou brankou v zápase poslal Rapid opět do vedení. V závěru utkání už neměli domácí na co čekat a tak také rozehráli power play. Tato taktika přinesla své ovoce ve 38. minutě, kdy domácí srovnali na 3:3. Poslední slovo však mohl mít nakonec přece jen Rapid. Půl minuty před koncem byl zfaulován Václav Sloup a tak byl nařízen další 10 m kop. K tomu se postavil sám zfaulovaný Václav Sloup, bohužel ani on nedokázal 10 m kop proměnit a tak utkání skončilo remízou 3:3.

Před zápasem by byl, vzhledem k absencím, jakýkoliv bodový zisk úspěchem. Po průběhu utkání je však konečná remíza spíše ztrátou. Tato remíza znamená pro vývoj v tabulce to, že Rapid neskončí hůře než čtvrtý a k tomu, aby se posunul na třetí místo, musí bezpodmínečně v dalším kole porazit Jablonec.

 

FC Jerigo 1994 Plzeň – FC Rapid Ústí nad Labem 3:3 (0:1)

Sestava Rapidu: Votava – Sloup, Tichý, Gajdoš, Chrudimský – Čapek, Hajaš, Koňa

Připraven do hry: Džudža

Branky Rapidu: Gajdoš 2, Sloup

ŽK Rapidu: Votava, Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *