Ve druhém domácím vystoupení Rapidu v letošním ročníku druhé ligy čekal na domácí hráče zápas proti houževnatému celku z Chotěboře.

Úvod utkání byl vyrovnaný, domácím hráčům trvalo než se dostali do tempa a tak zpočátku mohli diváci vidět střelecké pokusy na obou stranách. První branku mohli fanoušci Rapidu slavit v 7. minutě, kdy byl na konci celé akce Tomáš Vobořil a otevřel účet zápasu – 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu viděli diváci mnoho zajímavého, například neproměněnou desítku Chotěboře, tyčku Sorocaby a břevna Tomáše Votavy a Martina Macháčka. Další branky se Rapid dočkal až v úplném závěru prvního poločasu, kdy se nejlépe před brankou zorientoval Sorocaba a krásnými nůžkami navýšil vedení Rapidu2:0.

Úvod druhého poločasu vyšel Rapidu výborně, když brzy zvyšoval opět Sorocabana 3:0. Ve 23. minutě však nastaly komplikace. Nejprve byl vyloučen za nesportovní chování Tomáš Vobořil a za další minutu Chotěboř snížila z nařízené penalty za údajnou ruku domácího hráče v brankovišti – 3:1. Když ve 25. minutě Chotěboř snížila na rozdíl jediné branky, vypadalo to na další drama s tímto soupeřem.

Ve 28. minutě vrátil dvoubrankové vedení Rapidu Martin Gajdoš, ale ve 29. minutě už to bylo zase jen o jednu branku 4:3. To, co si domácí hráči a fanoušci nepřáli, se stalo ve 31. minutě realitou, Chotěboř srovnala na 4:4 po chybě Tomáše Votavy. Ve 33. minutě se však projevil faktor Sorocaba, který uháněl od poloviny hřiště sám na brankáře a nemýlil se – 5:4. Chotěboř dokázala opět brzo odpovědět a ve 35. minutě srovnala na 5:5.

Závěr utkání patřil power – play Rapidu, která jako mnohokrát v historii byla nakonec tím rozhodujícím faktorem. V posledních pěti minutách dokázal Rapid v power – play vstřelit dvě branky Sorocabou a v úplném závěru Radek Hrdý potrestal chybu při power – play Chotěboře a zpečetil domácí výhru 8:5, která se však nerodila vůbec snadno.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
 „Vedli jsme 3:0, přesto nejsem spokojen s disciplínou, kvůli které jsme právě o tříbrankový náskok přišli. Neplnili jsme taktické pokyny a nebýt produktivity v útočné hře a dobrého proměňování šancí, tak bychom proti Chotěboři nezvítězili. Oproti zápasu s Chomutovem se mi nelíbil přístup hráčů.“

Miloš Moravec (FK Boca Chotěboř): „Přijeli jsme do Ústí nad Labem v pozici outsidera. Nechtěli jsme moc otevírat hru, což se nám dařilo. Po brankovém odskočení domácích jsme byli schoopni hru srovnat a držet se soupeřem krok. Ke konci během soupeřovy a naší power-play jsme inkasovali, což rozhodlo o výsledku zápasu. Jsem spokojen s přístupem hráčů, kteří bojovali.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FK Boca Chotěboř 8:5 (2:0)

Sestava Rapidu: Votava – Macháček, Hrdý, Gajdoš, Sorocaba – Sloup, Klier, Vobořil, Jelínek – Chrudimský

Branky Rapidu: Sorocaba 5, Vobořil, Gajdoš, Hrdý

ŽK Rapidu: Votava, Vobořil, Jelínek, Sloup

ČK Rapidu: Vobořil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *