V ZÁPASE 20. KOLA „HOSTIL“ RAPID OBHÁJCE TITULU Z PLZNĚ. RAPID BYL V UTKÁNÍ DOMÁCÍM CELKEM, KVŮLI PROBLÉMŮM S HALOU SE VŠAK HRÁL ZÁPAS V PLZNI.

Rapid do utkání nastoupil ještě oslabenější než v utkání se Svarogem, přesto právě na výkon z tohoto utkání chtěl Rapid navázat. Tento plán vzal za své hned po dvou minutách, kdy se Interobal dostal do vedení. Když Interobal za další dvě minuty zvýšil již na 2:0 bylo zřejmé, kam se ráz utkání bude ubírat. Rapidu scházel pohyb jak směrem dopředu, tak dozadu, což bylo vidět především u brazilských hráčů v dresu Rapidu. Nebylo tedy překvapením, že Plzeň do konce prvního poločasu zvýšila své vedení o další dvě branky, do kabin se tak šlo za poločasového stavu 4:0 pro Plzeň.

Do druhého poločasu dostalo v dresu Rapidu šanci mládí v podobě hned 4 hráčů kategorie U17. Ti sbírali proti obhájci titulu a účastníkovi Ligy Mistrů cenné zkušenosti, přesto ani oni nedokázali zabránit dalšímu brankovému přídělu v síti Rapidu. Plzeň v průběhu druhého poločasu přidala dalších pět branek a vyhrála zaslouženě 9:0. Největší šanci Rapidu na vstřelení branky nevyužil Mello.

Do konce základní části zbývají poslední dva zápasy, v nichž se rozhodne o tom, jestli si Rapid udrží prvoligovou příslušnost i v další sezóně. Momentálně má Rapid tříbodový náskok na Žabinské Vlky Brno, ale v závěru sezóny mnohem těžší los než soupeř z Brna.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Chtěli jsme co nejdéle držet čisté konto, bohužel tento plán vzal za své hned po dvou minutách po našem laxním bránění. Úvod utkání byl z naší strany nekoncentrovaný a nedůrazný směrem do obrany. I když Plzeň má vysokou kvalitu, kterou potvrzovala v průběhu celého utkání, roli favorita jsme jí v úvodu utkání hodně ulehčili. Pozitivem jsou další odehrané minuty našich mládežníků proti tak kvalitnímu soupeři, kterému patří gratulace k zasloužené výhře.“

Dušan Künstner (hráč SK Interobal Plzeň):  „Myslím si, že od začátku jsme měli zápas pod kontrolou. Ústí jsme nedali žádnou šanci na to, aby přemyslelo nad ziskem nějakého bodu. Jsme rádi, že jsme opět do zápasu vstoupili dobře a odskočili jsme soupeři rychle na rozdíl tří gólů. Potom už se nám hrálo klidněji a bez problému jsme dovedli utkání k vítězství.“

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Interobal Plzeň 0:9 (0:4)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Smolař) – Pedro, Fernando, Mello, Koc – Gajdoš (C), Vávra, Gajdoš ml., Schorsch – Maxa

SK Interobal Plzeň:  Němec (21. Vahala, Luhový) – Seidler, Holý, Künstner, Rešetár (C) – Rick, Buchta, Kozár, Zdráhal – Štrajt, Havel.

Branky: 3. Künstner (Rešetár), 5. Rešetár (Seidler), 8. Kozár (Künstner), 11. Künstner (Seidler), 21. Seidler (Holý), 22. Künstner (Holý), 29. Holý (Vahala), 36. Zdráhal (Štrajt), 37. Zdráhal

ŽK: 32. Buchta, 32. Němec, 39. Rešetár

Rozhodčí: Mollinger, Vlašič – Pelikán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *