PO VÍCE NEŽ ROCE PŘED VLASTNÍMI FANOUŠKY NA SLUNETĚ! JIŽ V NEDĚLI VYBĚHNOU FUTSALISTÉ RAPIDU K UTKÁNÍ DRUHÉHO KOLA 1. FUTSAL LIGY A FANOUŠCI SE MOHOU PO DLOUHÉ ODMLCE TĚŠIT ROVNOU NA SEVEROČESKÉ DERBY PROTI FTZS LIBEREC!

Pro oba týmy se bude jednat o druhý pokus na zisk ligových bodů v nové sezóně nejvyšší soutěže. Zatímco Liberec podlehl v úvodním kole na domácí palubovce Mělníku 3:5, Rapid prohrál 1:13 na palubovce favorizované Chrudimi. Oba kluby vstoupily do sezóny s odlišnými cíli, zatímco hostující Liberec je pasován, díky každoročnímu vzestupu a několika zajímavým posilám, na černého koně celé soutěže, s Rapidem se počítá jako s kandidátem na boj o záchranu v soutěži.

Těmto předpokladům nahrává i stav kádrů obou klubů. Rapid opustili před začátkem soutěže celkem tři hráči, včetně kapitána Jelínka, který zamířil právě do Liberce, Liberec kromě Jelínka posílil také člen širšího kádru české reprezentace Jiří Baran, který přestoupil z teplického Svarogu. Své působení v Liberci naopak ukončila dvojice Zdržálek, Novotný, která zamířila do Mělníku.

Nedělní zápas Rapidu s Libercem slibuje zajímavou podívanou hned z několika důvodů. Za Liberec nastoupí dvojice bývalých hráčů Rapidu, kromě již zmíněného Tomáše Jelínka obléká liberecký dres také Tomáš Vobořil. Dalším zajímavým faktem je to, že se oba soupeři ještě nikdy neutkali na Slunetě a domácí fanoušci by tak mohli být pro hráče Rapidu velkou oporou.

Otázkou zůstává, v jakém složení Rapid k severočeskému derby vyběhne. Trenér Martin Dlouhý se musí vyrovnat se zdravotními problémy celé řady hráčů v kombinaci s fotbalovými povinnostmi. Favoritem utkání bude hostující Liberec, ovšem dvě vzájemná střetnutí z minulé sezóny (remíza 4:4 v Liberci, prohra 2:6 „doma“ v Lovosicích) ukázala, že Rapid v zápasech proti Liberci může hrát rovnocennou partii.

Zápas se odehraje ve Sportcentru Sluneta od 20:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Lasch – Vlašič, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Mollinger. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (podmínky níže). Vstup na utkání je 50 Kč, ženy a děti do 10 let mají vstup zdarma. Utkání můžete sledovat i na dálku prostřednictvím komentovaného livestreamu nebo textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „V neděli nás čeká v domácím prostředí zápas proti Liberci. Ten potvrzuje každoroční vzestup a tomu odpovídají i letošní posily a ambice libereckého týmu. Do utkání nastoupíme oslabeni o několik hráčů a Liberec bude favoritem. Byl by však alibismus, pokud bychom šli do utkání s jiným cílem než ho vyhrát.”

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec) : „Do nedělního zápasu jdeme udělat maximum pro úspěch, abychom tak napravili domácí zaváhání. Věřím v sílu našeho týmu, jen se to musí ještě projevit v zápasech. Určitě nás nečeká žádný lehký zápas, bude to boj jako každý zápas s Rapidem.”

Plakát k utkání Rapid – FTZS Liberec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *