Pobyt týmu Mongaguá ČR v MOT kempu v norském Trondheimu, jehož součástí je také účast na mládežnickém turnaji Skandia Cup, v rámci projektu „Týmy Mongaguá v Norsku“ pod záštitou FC Rapid Ústí nad Labem, za podpory norské ambasády a finanční podpory Norských fondů, v rámci programu Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí, Norské fondy 2014 – 2021 se přehoupl do své druhé poloviny. Jaký byl třetí den pobytu a jak se vedlo hráčům týmu Mongaguá ČR v utkání proti mládežnickému týmu prvoligového norského klubu Ranheim Fotball, se dozvíte níže v reportáži ze třetího dne pobytu v Norsku.

Třetí den v norském MOT kempu začal klasickou snídaní v 8:00. Po snídani následoval výšlap na vrchol nedaleko samotného kempu – Gråkallen, s 552 metry druhého nejvyššího vrcholu Trondheimu, z něhož je krásný výhled na celé okolí MOT kempu.

Následoval návrat do areálu samotného kempu, kde poté probíhaly soutěže ve třech týmech a byly zaměřeny na důležitou hodnotu nejen ve sportu, ale v celém životě – týmová spolupráce. Po deseti soutěžích, v nichž si členové výpravy vyzkoušeli svůj odhad, „jízdu na lyžích“ či myšlení „out of box“ a mnoho dalšího, přišel na řadu chutný oběd, během něhož si mohli hráči vybrat z mnoha druhů jídel od lososa, přes saláty až po těstoviny.

Po obědě a hodinovém odpočinku přišel pro hráče zásadní bod programu – druhé utkání Skandia Cupu proti mládežnickému týmu prvoligového Ranheimu. Pro většinu hráčů šlo o největší zápas v jejich fotbalové kariéře a hráči Mongagui drželi se svým zkušenějším, prvoligovým soupeřem, dlouho krok. První poločas skončil nerozhodným výsledkem  0:0, i přesto, že si oba týmy vytvořily několik zajímavých šancí. Tu největší šanci týmu Mongaguá neproměnil Marek Tamáš. Ve druhém poločasu se bohužel Ranheim dostal do vedení šťastnou brankou a za nedlouho na ní dokázal navázat i druhou brankou. Hráči Mongaguá ČR se nevzdávali, přesto nakonec odešli z utkání poražení po výsledku 0:2. Přesto mohou být hráči na svůj výkon proti mnohem zkušenějšímu a sehranějšímu týmu velmi hrdí. Před utkáním absolvovalo vedení výpravy interview s místním deníkem o účasti na turnaji, pobytu v MOT kempu a významu projektu Mongaguá a FC Rapid, článek Vám brzy poskytneme na našich sociálních sítích.

Po přesunu zpět do kempu následovala slavnostní večeřebanket. Výprava byla rozdělena do dvou skupin. První měla na starost přípravu stolování, včetně dekorace a dalších nezbytných záležitostí. Druhá skupina měla za úkol vymyslet doprovodný program, který následoval po samotné večeři. Výprava se svými úkoly popasovala na výbornou. Ještě před samotnou večeří si mohli hráči vyzkoušet přípravu oblíbeného norského jídlaTacos. Po doprovodném programu následovalo osobní volno a spánek. Ve středu čeká na tým Mongaguá ČR poslední utkání ve skupině, kdy se utká proti týmu Byåsen Toppfotball. Pro hráče se bude také jednat o poslední celý den v MOT kempu, jelikož ve čtvrtek čeká na hráče návrat do své domoviny v ČR. O průběhu středečního dne Vás budeme informovat na našem webu a sociálních sítích. Děkujeme za přízeň!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *