1. FUTSAL LIGA SE ŘÍTÍ DO CÍLOVÉ ROVINKY A POSLEDNÍ DVĚ KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI ROZHODNOU O TOM, ZDA RAPID UDRŽÍ DESÁTOU PŘÍČKU V TABULCE A TÍM TAKÉ PRVOLIGOVOU PŘÍSLUŠNOST PRO DALŠÍ SEZÓNU. V PRVNÍM ZE DVOU UTKÁNÍ SE RAPID STŘETNE SE SLAVIÍ PRAHA.

Bohužel se Rapid jako po většinu t´éto sezóny nemůže spolehnout na domácí prostředí a z kapacitních důvodů v jednotlivých halách v Ústeckém kraji musel vzít nakonec zavděk plzeňskou halou Lokomotiva.

A i tentokrát půjde pro Rapid o zápas s jasným favoritem a aspirantem minimálně na medailové příčky nejvyšší soutěže. Slavia je momentálně na 4. místě tabulky a již nyní je jisté, že toto umístění bude pro sešívané také konečné po základní části. Tým vedený Davidem Fričem spoléhá na kolektivní výkony okořeněné skvělými individualitami jakou jsou reprezentanti svých zemí Radim Záruba, Mat´úš Ševčík či naturalizovaný Severomakedonec Daniel. Rapid se však bude muset mít na pozoru i před dalšími hráči jako jsou Zdeněk Sláma, Zdeněk Sita a další.

Rapid půjde do utkání s touho získat bodový zisk a rozhodnout případně o své záchraně v soutěži. Momentálně má Rapid tříbodový náskok na první sestupovou příčku, kterou okupují Žabinští Vlci Brno, kteří dnes hostí na domácí palubovce FTZS Liberec.

Pokud dnes Rapid nezíská menší bodový zisk než Žabinští Vlci, bude moct slavit záchranu v soutěži. Jakákoliv výhra Liberce či Rapidu by definitivně odsunula Žabinské Vlky do druhé ligy. Bohužel i v zápase se Slavií bude Rapid postrádat několik opor. Kromě dlouhodobě zraněného Tomáše Votavy nebude k dispozici ani Petr Výborný s Jiřím Zápotockým, Martin Macháček či Petr Tichý. Kromě nich nebude k dispozici ani dvojice Matěj Klier a Daniel Hajaš.

Zápas se odehraje v pátek 4.3.2022 v hale Lokomotiva v Plzni od 20:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Cílek – Laštovička, kterým bude asistovat třetí rozhodčí StádníkStav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „Do konce základní části zbývají poslední dvě kola a boj o záchranu v soutěži je stále otevřený. Situace v tabulce nám nedává jinou možnost, než jít do utkání s cílem získat alespoň bod. Vzhledem ke kvalitě soupeře to však bude velmi náročné, přesto věřím, že se to při souhře více okolností může podařit.“

Zdeněk Sita (hráč SK Slavia Praha) : „Je možné, že to bude podobný zápas jako proti Liberci, hrajeme venku. Nesmíme zaspat začátek utkání a musíme do toho vstoupit tak jako proti Liberci, pokusit se to rozhodnout co nejdřív.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *