K činnosti našeho futsalového klubu FC Rapid Ústí nad Labem je nezbytná spolupráce s partnery, díky jejichž podpoře může klub fungovat takovým způsobem jakým momentálně funguje a neustále  se posouvat vpřed. Generálním partnerem a tím pádem největším podporovatelem našeho futsalového klubu je japonská společnost FANUC ,  jeden z lídrů na poli automatizace a robotizace. A právě činnost této společnosti si představíme v následujícím článku. 

Společnost FANUC je průkopníkem v oblasti revoluce výrobních postupů po celém světě již od svého založení v roce 1956, kdy se její zakladatel Dr. Seiuemon Inaba stal spolutvůrcem technologie číslicového řízení (NC). Vynálezem prvního elektrického pulzního motoru s možností programování a číslicového řízení a jeho aplikací v obráběcím stroji odstartoval Dr. Inaba průlomový vývoj – od automatizace jednotlivých strojů na konci 50. let až po automatizaci celých výrobních linek. Tým řízený Dr. Inabou neúnavně usiloval o posouvání hranic automatizace, zvyšování produktivity a výrobu dokonalejších výrobků při nižších nákladech. Zanedlouho představil robot, který sloužil, s využitím stejných principů, k zakládání do obráběcích strojů.

Díky výsledkům práce Dr. Inaby začali tuto technologii brzy využívat i ostatní výrobci a strojírenské společnosti po celém světě, což jim umožnilo snížit náklady a zvýšit produktivitu. Společnost FANUC přinášela optimalizovaná řešení pro čím dál tím širší oblast průmyslového použití a zákaznickou obec. Šlo například o stroje ROBOCUT, ROBODRILL a ROBOSHOT, které byly v továrnách nasazovány v 70. a 80. letech. V Japonsku se společnost FANUC stala první firmou, která postavila a provozovala automatizovanou továrnu využívající roboty a obrábějí stroje s technologií NC.

Dnes je společnost FANUC s více než 3,6 miliony řídicích jednotek CNC a 400.000 roboty instalovanými po celém světě předním světovým výrobcem v oblasti průmyslové automatizace. Jedna věc se však nezměnila: pevné odhodlání společnosti FANUC posouvat hranice automatizace a pomáhat zákazníkům optimalizovat výrobní proces.

FANUC V ČESKÉ REPUBLICE

Společnost FANUC Czech  s. r. o., byla založena 16. září 2004 jako pobočka FANUC  Europe pro střední a východní Evropu. Jejím cílem je dodávat výkonné a spolehlivé produkty pro průmyslovou automatizaci a software tradiční japonské značky FANUC, největšího výrobce průmyslové automatizace a robotů na světě. FANUC Czech s. r. o., se sídlem v Praze, nabízí průmyslové roboty, CNC řídicí systémy a CNC stroje jako součást automatizace pro výrobu v  České republice a na Slovensku. Kromě dodávek produktů pořádá společnost četná školení a poskytuje servisní podporu.

Děkujeme společnosti FANUC za podporu našeho klubu a věříme, že i v dalších sezonách bude toto partnerství pokračovat a oba subjekty budou nadále úspěšně zdolávat vytyčené cíle.

Zdroj: fanuc.euyoutube.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *