Třetí sezónu ve druhé lize načal Rapid na konci září. Stejně jako v minulých sezónách má Rapid ambice obsadit na konci soutěže nejvyšší příčky. K tomu by Rapidu měla pomoct nová posila, a ne ledajaká. Novou posilou Rapidu se stává Guilherme Mosna Guirelli, přezdívaný Sorocaba!

Třicetiletý rodák z brazilského Sao Paula, který nastupuje převážně na pozici útočníka, začal svou futsalovou kariéru v místním FC Sao Paulo, kde si zahrál nejvyšší brazilskou soutěž. Následně se v sezóně 2012/2013 přesunul do exotické destinace. Jeho novým klubem totiž byl japonský Fuchu Athletic FC, kde Sorocaba strávil s roční pauzou 4 sezóny. Během nich dokázal vyhrát Japonský pohár a také získat 2. místo v nejvyšší japonské soutěži.

Po úspěšné štaci v Japonsku, kde je futsal velmi oblíbeným sportem, se přesunul na další exotickou misi, tentokrát na Kypr. Zde strávil Sorocaba poslední dvě sezóny a nastupoval zde za týmy APOEL Nicosia a AEK Larnacas. A i tato angažmá může nová posila Rapidu hodnotit kladně. S prvním zmíněným klubem se totiž stal mistrem kyperské ligy!

Je jasné, že nová posila Rapidu bude patřit k největším personám druhé ligy. Sorocaba nastoupil za Rapid již v Chomutově a otevřel účet utkání a přispěl tak k důležité výhře. Lze očekávat po postupné aklimatizaci růst formy a věříme, že Sorocaba pomůže Rapidu ke splnění vytyčených cílů.

Hodně štěstí Soro!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *