S blížícím se MS v Litvě se upínají zraky futsalových fanoušků především k „áčkové“ reprezentaci. Svůj první sraz po dlouhé koronavirové přestávce však před sebou mají také mládežnické reprezentace do 21 a do 19 let. A v obou kategoriích má Rapid své zástupce!

Společné reprezentační soustředění obou kategorií proběhne v termínu 16. – 19. září v Kadani, tradičním útočišti mládežnických futsalových reprezentací. Nominace obou kategorií byly zveřejněny po losu kvalifikační skupiny o postup na EURO 2022 U19 ve Španělsku. Los byl k českému celku nemilosrdný, postupně se utká s domácím Portugalskem a také s Řeckem a Kyprem. Postup na závěrečný turnaj si vyslouží celkový vítěz skupiny.

Fanoušky Rapidu může těšit fakt, že v nominacích obou reprezentací se objevili zástupci žlutočerných barev Rapidu. V reprezentaci U21 si vysloužil další nominaci Petr Zajíček, který je v Rapidu na dočasný přestup z Interobalu Plzeň a jenž si připsal v uplynulé sezóně v dresu Rapidu 19 prvoligových startů s 8 vstřelenými brankami a sedmi asistencemi. Petr Zajíček bude patřit v nominaci trenéra Marka Kopeckého mezi nejzkušenější hráče, když má na svém kontě kromě řady ligových startů také 10 startů (1 vstřelená branka) právě za reprezentaci U21. Kromě toho se může pyšnit skvělou bilancí v kategorii U19, kde nasbíral 20 startů a vstřelil 15 branek.

Ještě větší radost mohou mít fanoušci Rapidu z nominace kategorie U19. Tu po koronavirové pauze čeká rychlé hledání optimálního složení pro blížící se kvalifikační boje a svou šanci ukázat své kvality dostali poprvé bratři Jaroslav a Jiří Zápotočtí!

Ti patřili v uplynulé sezóně mezi největší objevy 1. Futsal ligy, když při svém debutu v 16 letech, navíc v první sezóně Rapidu mezi futsalovou elitou, proháněli mnohem zkušenější hráče ze zavedených prvoligových klubů. Reprezentační pozvánka, stejně jako pozice obou hráčů v „A“ týmu Rapidu, je vyústěním jejich dlouhodobé a svědomité práce. Nezbývá než věřit, že se oba bratři zabydlí v reprezentaci dlouhodobě a potvrdí, že patří mezi velké naděje celého českého futsalu. Doposud si oba stále šestnáctiletí bratři připsali 18 prvoligových startů, v nichž Jiří nastřílel 3 branky a u dvou asistoval. Bratr Jaroslav na první ligovou branku zatím čeká, ale u dvou vstřelených branek již také asistoval.

V nominaci U19 je mezi náhradníky také osmnáctiletý Daniel Hajaš, který v minulých nominacích patřil mezi hlavní nominované. I Daniel Hajaš patří mezi hráče, kteří se díky svému svědomitému přístupu posouvají neustále herně vpřed a tím si vysloužil také lepší pozici v „A“ týmu Rapidu. O to stejné se bude snažit v rámci budoucích nominací trenéra reprezentační devatenáctky Martina Brůny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *