ZÁKLADNÍ ČÁST 1. FUTSAL LIGY SE PŘEHOUPLA DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY A NA RAPID ČEKAJÍ BĚHEM PROSINCE KLÍČOVÉ UTKÁNÍ V BOJI O ZACHOVÁNÍ PRVOLIGOVÉ PŘÍSLUŠNOSTI. PRVNÍ ZE SÉRIE DŮLEŽITÝCH UTKÁNÍ, SEHRAJE RAPID NA PALUBOVCE FTZS LIBEREC.

Středeční soupeř Rapidu vstoupil do sezóny s vysokými ambicemi, které se mu částečně daří naplňovat. Svěřenci trenéra Karla Vrabce jsou momentálně s 15 body na 7. místě zaručujícím postup do play – off. V posledním utkání Liberec dokázal porazit v krajském derby Českou Lípu jasně 6:1 a podobný výkon budou chtít liberečtí zopakovat i proti Rapidu.

FTZS se spoléhá především na schopnosti tria Vobořil, Jelínek, Baran, které do ofenzivy zdatně doplňuje kapitán Jakub Žoček či Jan Díl, hráč se zkušenostmi z nejvyšší fotbalové soutěže. Úvodní vzájemné střetnutí dopadlo lépe pro Liberec, který dokázal na Slunetě zvítězit 5:0.

Nejen tuto porážku budou chtít hráči Rapidu svému soupeři vrátit. První utkání bylo nešťastné i z toho pohledu, že Rapid v tomto utkání přišel vinou zranění o dva hráče. Daniel Hajaš a Tomáš Votava i nyní, o tři měsíce později, jsou stále mezi zraněnými a i pro ně by chtěl Rapid získat důležité body. Kromě těchto dvou absencí nebude k dispozici ani Václav Koc a pro čtyři žluté karty také Matěj Čapek. Kromě těchto absencí však nastoupí Rapid v plné sestavě s touhou poprvé liberecký tým v 1. Futsal lize porazit.

Zápas se odehraje ve středu 1.12. od 20:30 ve sportovní hale Dukla v Liberci a bude ho řídit dvojice rozhodčích Nagy – Milner, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Řeháček. Utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím livestreamu nebo textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Pavel Bína (FTZS Liberec) : „Po úspěšném derby nás čeká důležité domácí utkání. Ústí posílilo o zajímavé hráče, takže si myslím, že nás nečeká nic lehkého. Budeme se chtít prezentovat opět aktivní hrou a dobrým výkonem, který nás opět přivede ke 3 bodům.”

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí n. L) : „Liberec má kvalitní tým se zajímavými individualitami, který se prezentuje týmovou hrou a dobrou obranou. Čeká nás velmi těžký zápas, ale situace v tabulce nám nedává jinou možnost, než jet do Liberce s cílem získat 3 body. Jaká bude realita se ukáže na palubovce.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *