4 zápasy. Přesně taková porce utkání je před hráči Rapidu v závěru 2. ligy. Rapid má sice na prvním místě druholigové tabulky náskok pěti bodů před druhým Kladnem, ale poslední čtyři kola má vražedný los. Prvním soupeřem ze silné čtyřky bude ambiciózní Jerigo Plzeň.

Plzeňské Jerigo pravidelně vstupuje do sezóny s medailovými pozicemi a jinak tomu není ani letos. Jerigo je však momentálně na 5. místě a pro udržení naděje na bronzovou příčku už si příliš bodových ztrát dovolit nemůže. Jerigo se spoléhá na týmové pojetí s několika kvalitními individualitami s ligovými zkušenostmi. Jerigo patří také k nejlépe bránícím týmům v soutěži, což se projevuje především v domácím prostředí.

Podzimní vzájemné utkání vyznělo výsledkově lépe pro Rapid po výhře 6:3, ale Rapid musel otáčet nepříznivý vývoj a jednalo se o jeden z nejtěžších zápasů dosavadní sezóny. Pokud by se však Rapidu podařilo v Plzni vyhrát, výrazně by se přiblížil vítězství ve druhé lize a tím také právu na postup do nejvyšší soutěže.

Jerigo spoléhá směrem do útoku především na Václava Koce, svého nejlepšího střelce a hráče s bohatými ligovými zkušenostmi. Dalším hráčem s ligovými zkušenostmi je Zdeněk Kasýk, ten však proti Rapidu nenastoupí. Důvodem absence je disciplinární trest za červenou kartu z minulého kola, v němž Jerigo podlehlo v derby plzeňskému Interobalu. Rapid se však bude muset mít na pozoru i před jinými hráči, například před dlouholetou oporou Jeriga Janem Šebkem nebo v solidní střelecké formě hrajícím Ondřejem Vitoušem.

Ani Rapid nebude v Plzni kompletní kvůli disciplinárnímu trestu. 4. ŽK obdržel v minulém kole proti Turnovu Martin Macháček a to znamená automatický stop na 1 zápas. Trenér Martin Dlouhý nebude moct do utkání nasadit ani Tomáše Jelínka a Petra Tichého.

Potvrdí Rapid první místo vítězstvím a přiblíží se o krok blíže 1. místu?

To se uvidí již zítra v 19:00 v hale Lokomotiva 3. Utkání bude řídit dvojice rozhodčích Chládek, Melničuk a můžete ho sledovat prostřednictvím textového onlajnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *