Dvě utkání zbývají odehrát hráčům Rapidu do konce letošního ročníku 2. Ligy. Prvním z nich je domácí zápas v lovosickém azylu haly Chemik proti pražským Wizards, jedinému týmu, který dokázal letos porazit Rapid. A vzhledem k páteční porážce druhého Kladna na palubovce Chotěboře stačí Rapidu k jistotě titulu jakýkoliv bodový zisk z nedělního utkání!

Ale i Wizards, kteří zažívají svou historicky nejlepší sezónu ve druhé lize, mají o co hrát. Jsou totiž se ziskem 31 bodů aktuálně na čtvrtém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na třetí Jablonec, na nějž mají pražané zároveň zápas k dobru. Wizards tedy mají reálnou šanci na zisk bronzové pozice, ale k tomu potřebují každý bod.

Wizards je jedním z nejfutsalovějších týmů v soutěži, který zdobí taktická vyspělost a secvičené akce. Wizards spoléhají na pevnou obranu, kterou zdobí spolu s Kladnem nejméně obdržených branek v soutěži. Dlouhodobým problémem Wizardů je naopak střílení branek, se 60 brankami jsou pražané dokonce nejhůře střílejícím týmem v soutěži. To se však neprojevilo v podzimním vzájemném utkání s Rapidem, kdy Wizards zvítězili 6:5 a jsou doposud jediným týmem, proti kterému Rapid okusil porážku.

Tu budou chtít hráči Rapidu svému soupeři v neděli vrátit, protože k tomu není příhodnější doba. Rapidna prvním místě náskok šesti bodů na druhé Kladno a v posledních dvou zápasech mu stačí k jistotě titulu pouhý bod. Ten budou chtít získat již v neděli a získat tak před posledním zápasem právě proti Kladnu jistotu titulu.

K tomu by měl dopomoct téměř kompletní kádr. Scházet bude pouze disciplinárně potrestaný Tomáš Votava (4. ŽK) a k dispozici nebude také Radek Hrdý, jenž v závěru přestupního období přestoupil do mělnického Olympiku. Do sestavy se naopak vrací trio Tomáš Vobořil, Martin Gajdoš a Matěj Klier.

Podaří se Rapidu získat v neděli jistotu vítězství ve 2. lize a tím také historický moment pro Ústí nad Labem? To se můžete přesvědčit sami v neděli 1.3.2020 od 20:00 ve Sportovní hale Chemik v Lovosích. Vstup na utkání je 20 Kč, ženy, ZTP a děti do 10 let mají vstup zdarma.

Utkání bude řídit dvojice rozhodčích Vlašič, Lasch, delegátem utkání bude pan Smreček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *