Po domácím vítězství 8:5 nad Bocou Chotěboř čeká na Rapid tentokrát venkovní zápas. V neděli se hráči Rapidu představí na půdě nováčka soutěže – Dalmachu Turnov.

A na Rapid nečeká vůbec jednoduché utkání. Soupeřem mu bude sice nováček soutěže, ale ten je na své palubovce velice silný, což potvrdil výhrou 10:8 nad Baníkem Chomutov nebo těsnou prohrou 4:5 se silným Jerigem.

Nejlepšími střelci Dalmachu, jehož domácí utkání jsou hojně navštěvována, je dvojice Tomáš Kratochvíl a Hurt Daniel, kteří prozatím vstřelili shodně 4 branky.

Turnov je díky domácí výhře s Chomutovem se 3 body na 9. místě jedenáctičlenné tabulky a z tohoto pohledu je tak Rapid favoritem. Rapid je díky stoprocentní bilanci na prvním místě druholigové tabulky, ale do Turnova pojede oslaben o několik hráčů.

K dispozici nebude disciplinárně potrestaný Tomáš Vobořil, kvůli zranění nebude k dispozici ani Tomáš Jelínek, Filip Chrudimský nebo Vít Sedláček.

Naopak Rapid hlásí novou posilu – k utkání bude k dispozici Petr Výborný, hráč se zkušenostmi z nejvyšších fotbalových soutěží, kde prošel mládeží FK Teplice a následně sbíral druholigové zkušenosti mezi dospělými v dresu FK Ústí nad Labem nebo FC Sellier & Bellot Vlašim. Současným působištěm tohoto hráče je třetiligový SK Sokol Brozany. Ve druhé fotbalové lize si Petr Výborný připsal prozatím 51 startů, v nichž si připsal dvě branky.

Petr Výborný v dresu FK Ústí nad Labem.

Vedení klubu se rozhodlo zareagovat na několik absencí a ne ideální zdravotní stav některých hráčů povoláním Lukáše Kroka, hráče s ligovými zkušenostmi a hráče, který nastupoval v dresu Rapidu již minulou sezónu. Hráč, který měl v letní přestávce přestoupit do Spartaku Perštejn, týmu divizního nováčka, nakonec díky nedotažení přestupu Spartaku Perštejn, zůstal i nadále hráčem Rapidu a dnes bude trenérovi Martinu Dlouhému k dispozici.

Utkání začíná v 19:00 v hale TJ Turnov a řídit ho bude dvojice rozhodčích Jan Kresta a Filip Nešněra. Delegátem utkání bude Zbyněk Houška. Utkání můžete sledovat pomocí textového onlajnu zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *