První prvoligové utkání na palubovce soupeře je tu! Rapid se utká v pátek od 20:30 s brněnským Helasem a bude po porážce 1:6 se Spartou bojovat o první prvoligové body.

INFORMACE O UTKÁNÍ

Ve druhém kole 1. Futsal ligy jedou hráči Rapidu na palubovku tradičního účastníka nejvyšší soutěže – Helasu Brno. Páteční utkání bude soubojem dvou týmů, které v prvním utkání sezóny nebodovaly.

Zatímco Rapid podlehl na domácí palubovce favorizované Spartě 1:6, brněnští futsalisté podlehli českolipským Démonům 3:5 i přes to, že v utkání vedli 3:2. Českolipští však dokázali utkání v druhém poločasu otočit ve svůj prospěch a získat tak plný bodový zisk. Brněnští navíc museli dohrávat bez dvou vyloučených hráčů (Špička, Doubravský), kteří kvůli disciplinárnímu trestu nenastoupí ani v utkání s Rapidem.

Brněnský celek se spoléhá na odchovance svého klubu a kostru týmu, která hraje pospolu několik sezón. Klíčovým hráčem Helasu je jedna z největších osobností nejvyšší soutěže, český reprezentant a brněnský kapitán David Cupák. Hráči Rapidu se však budou muset mít na pozoru i před dalšími hráči v čele s Ladislavem Šarkózym, který ve zmíněném utkání v České Lípě vstřelil hattrick.

Ani Rapid nebude v utkání v Brně kompletní a bude se muset obejít z různých důvodů bez tria Tichý, Výborný, Gajdoš, k nimž se v pátek přidal také Václav Sloup.

Páteční utkání, do něhož půjde jako favorit domácí Helas Brno, začíná ve sportovní hale ve Vodově ulici ve 20:30 a řídit ho budou rozhodčí Radim Filipský, Marek Klečacký a Přemysl Havlík. Delegátem utkání bude Ota Stejskal.

PŘEDZÁPASOVÉ NÁZORY:

Tomáš Galia (trenér Helasu): „První domácí utkání musíme bodově zvládnout a přizpůsobit tomu vše, co můžeme ovlivnit. Pokud chceme být úspěšní, je nutné z naší hry odstranit individuální taktické chyby, které nás v posledním utkání stály body. Příprava posledních dní nebyla z mého pohledu ideální, a proto budu nucen udělat nepopulární kroky, které pramení z důležitosti utkání,“

Matěj Čapek (hráč Rapidu): „V pátek nás čeká utkání na palubovce Helasu Brno, což je tým, který spoléhá na české hráče v čele se skvělým Davidem Cupákem. Očekávám velice náročný souboj, proti sehranému a takticky dobře připravenému mužstvu. I přes uvedené fakty chceme v Brně získat první prvoligové body.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *