PO DVOU VÝHRÁCH V ŘADĚ A ŠESTIBODOVÉM ZISKU DO PRVOLIGOVÉ TABULKY, ČEKAL NA RAPID ZÁPAS NA SPECIFICKÉ PALUBOVCE OLYMPIKU MĚLNÍK, JEDNOHO Z ČERNÝCH KONÍ LETOŠNÍHO ROČNÍKU 1. FUTSAL LIGY.

Od úvodu zápasu bylo zřejmé, že Rapid čeká velmi těžký duel. Mělník agresivně presoval hráče Rapidu, kterým chyběl pohyb a také klid na sálovkách. Směr utkání ukázala úvodní branka ve 4. minutě, kdy Martin Gajdoš udělal zbytečnou chybu na polovině hřiště a vyslal domácího Gabča do samostatného úniku na brankáře Tomáše Mrázka1:0 pro Mělník. Rapid mohl rychle vyrovnat, ale po individuální akci Václava Koce zasáhl míč na zadní tyči Martina Gajdoše, který vykopl z branky soupeře jistý gól.

A tak přišlo potrestání ze strany domácích, kteří dokázali během minuty vstřelit dvě slepené branky. Hra Rapidu byla špatná, nepřesná a několik příležitostí z prvního dějství zůstalo nevyužito. Naopak Mělník se dokázal v závěru prvního poločasu ještě jednou prosadit a to zásluhou Josefa Gabča, pro kterého se jednalo o stý vstřelený gól v nejvyšší soutěži.

Ani druhý poločas si hráči Rapidu nedají za rámeček. Sice hra byla o něco lepší a Rapid si vytvářel více příležitostí, přesto to bylo málo a především směrem do defenzivy Rapid hořel. Nebylo se tak čemu divit, když v dalším průběhu zápasu Mělník vstřelil další čtyři branky a odskočil na hrozivý stav 8:0. Až v posledních pěti minutách se dostal gólově ke slovu také Rapid, který dokázal třemi brankami v řadě zkorigovat výsledek zápasu na 8:3 z pohledu domácího Olympiku.

Z jednoho z nejhorších zápasů, které Rapid v nejvyšší soutěži odehrál, se budou chtít hráči rychle otřepat a napravit výkon již příští pátek, kdy jedou na palubovku Helasu Brno.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Jakub Němec (trenér SK Olympik Mělník): „ Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou. I přesto, že na našem výkonu byla znát měsíční herní přestávka, tak jsme soupeře přehrávali, byli jsme velmi aktivní v napadání a tím soupeře nutili k chybám, ze kterých pramenilo naše poločasové vedení 4:0. Jediné, co trochu kazí nadšení, jsou zbytečné 2 branky, které jsme obdrželi v závěru utkání, když jsme protočili sestavu. Na výkonu ale můžeme stavět do dalších utkání a hlavně jsme rádi, že stále máme plný počet bodů. Vítěznou sérii budeme chtít udržet co nejdéle. “

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „Utkání na Mělníku se nám vůbec nepovedlo a bude potřeba se z něj rychle otřepat. Olympik potvrdil svou letošní kvalitu, my jsme mu však zápas velmi ulehčili tím, že jsme vůbec nedodrželi to, s čím jsme do zápasu šli. Za mě velké zklamání z našeho výkonu.“

SK Olympik Mělník – FC Rapid Ústí nad Labem 8:3 (4:0)

SK Olympik Mělník: Žežulka (Rusak) – Babovák, Zdržálek, Vokoun, Gabčo, Novotný, Lehner, Nečas, Šmejkal, Šup, Prejsa, Havel

FC Rapid Ústí nad Labem:  Mrázek (Smolař) – Macháček, Rozboud, Výborný, Klier – Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš, Koc – Čapek

Branky: 4. Gabčo, 6. Šmejkal (Šup), 6. Gabčo (Vokoun), 17. Gabčo, 23. Gabčo (Vokoun), 24. Šup (Gabčo), 29. Gabčo (Nečas), 33. Lehner (Gabčo) – 35. Výborný, 39. Klier, 40. Macháček (Výborný)

Rozhodčí: Kaštánek – Dragoun, Cichra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *