ZÁKLADNÍ ČÁST 1. FUTSAL LIGY SE PŘEHOUPLA DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY A NA RAPID PO ZÁPASECH S TÝMY Z TOP 5, S NIMIŽ VYŠEL BODOVĚ NAPRÁZDNO, ČEKÁ SÉRIE KLÍČOVÝCH UTKÁNÍ SE SOUPEŘI Z DRUHÉ POLOVINY TABULKY. PRVNÍ Z TĚCHTO ZÁPASŮ ODEHRÁL RAPID VE STŘEDU V LIBERCI V RÁMCI DOHRÁVKY 13. KOLA.

Domácí FTZS Liberec vstoupil do utkání lépe, když zahrozil hned ve 2. minutě z dobře zahraného autu, po němž si odskočil Žoček a napálil břevno branky Rapidu. Nepovedený úvod Rapidu vyvrcholil v 6. minutě, kdy Rapid inkasoval dvakrát v rozmezí pár desítek vteřin. Nejprve volný kop domácích před brankářem Klečkou tečoval Jaroslav Zápotocký a bylo to 1:0 pro domácí. Když za pár vteřin po zbytečné ztrátě míče šli domácí do přečíslení, bylo to již 2:0 a to poté, co si Martin Gajdoš ve snaze odbránit nastalou situaci napálil míč do vlastní branky.

Rapid však dokázal rychle zareagovat, nejprve v 9. minutě využil Braga dobré přihrávky Mella1:2 z pohledu Rapidu. V 11. minutě se dokázal dvakrát během pár vteřin prosadit i Rapid. Nejprve Petr Výborný krásně vymetl šibenici domácí branky, aby o pár momentů později našel rozběhnutého Martina Macháčka, který nabídnutou šancí nepohrdl a poslal Rapid do vedení 3:2. V dalším průběhu prvního poločasu měl Rapid více ze hry, což vyústilo ve čtvrtou branku Rapidu, kterou si připsal Fernando. Rapid tak šel do kabin s poločasovým vedením 4:2.

Úvod druhé poločasu patřil Rapidu, ale bohužel několik velkých šancí gólový efekt nepřineslo. A tak udeřilo na druhé straně, Petr Tichý zaspal při domácím volném kopu, čehož využil domácí Marek Bína a snížil na rozdíl jediné branky. Tato branka Liberec nakopla a mohl srovnat, ale orazítkoval konstrukci branky Rapidu. Ve 29. minutě si Rapid vzal zpět dvoubrankové vedení, když se skvěle uvolnil Mello a nekompromisně prostřelil brankáře domácích 5:3 pro Rapid.

Samotný závěr zápasu si však hráči Rapidu za rámeček nedají. Ve 34. minutě se Rapid řítil do zajímavé šance, která nebyla vyřešena zakončením, z rychlého protiútoku se k míči dostal bývalý kapitán Rapidu Tomáš Jelínek, který udělal kličku brankářovi a snížil na 4:5. V tu dobu hrál Liberec již power – play, kterou se mu podařilo přetavit ve vyrovnávací branku. Ve 36. minutě využil Tomáš Jelínek nekoncentrace hráčů Rapidu a na zadní tyči našel volného Marka Bínu, který srovnal na 5:5.

V závěru utkání si obě mužstva připsala ještě zajímavé šance na rozhodnutí, tu úplně poslední měl domácí Liberec, ale nevyužil jí a tak utkání skončilo remízou 5:5.

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): „Věděl jsem, že to bude těžké utkání a upozorňoval jsem na to i hráče. Ústí bylo první poločas jednoznačně lepší. Po našich dvou brankách jsme herně vypadli. Naštěstí nám pomohla poločasová přestávka a ve druhé půli šel náš výkon nahoru. Myslím si, že remíza je nakonec zasloužená pro oba týmy, protože si oba týmy vytvořily ještě několik velkých příležitostí. Vzhledem k průběhu utkání remízu bereme, ale jinak pro nás platí, že bychom takové utkání měli zvládat s vítězným koncem.“

Matěj Čapek (Rapid Ústí nad Labem):  „Při našem tabulkovém postavení se počítá každý bod v boji o záchranu. Bod z Liberce je však vzhledem k průběhu zápasu a dění na hřišti málo. Kromě úvodu utkání, kdy jsme si vstřelili dvě vlastní branky, jsme byli lepším týmem a bod jsme soupeři darovali naší nekoncentrovaností a lacinými chybami. Za stavu 5:5 se mohlo vítězství přiklonit i na stranu domácích, stav 5:5 jsme však vůbec neměli připustit. Pozitivní je, že jsme prolomili naší střeleckou nemohoucnost a věřím, že produktivní budeme i v nedělním důležitém utkání proti Žabinským Vlkům.“

FTZS Liberec – FC Rapid Ústí nad Labem 5:5 (2:4)

FTZS Liberec:  Vogt D., Bína P. (C), Díl J., Bína M., Žoček J., Jelínek T., Daněk J., Janáček T., Baran J., Knobloch A., Janouš K., Baláž P., Dlask J.

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Braga, Mello, Souza, Zápotocký Jiří – Macháček, Výborný, Jaroslav Zápotocký, M. Gajdoš (C) – Tichý Připraveni: Mrázek, Gajdoš J.

Branky:  6. Jelínek, 6. Gajdoš M. (vlastní), 25. M. Bína, 34. Jelínek, 35. M. Bína – 7. Pedro H. Braga, 11. Výborný P. (Zápotocký Ja.), 11. Macháček M., 18. Souza, 29. Matheus

ŽK: 18. Janáček T., 40. Žoček – 14. Macháček M., 20. Mello F. Matheus, 20. Výborný P.

Rozhodčí: Milner, Nagy – Čurda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *