V neděli čekal na Rapid druhý zápas ve třech dnech proti nejúspěšnějšímu českému futsalovému klubu a účastníkovi futsalové Ligy Mistrů, FK Chrudimi.

Rapid chtěl v utkání navázat na svůj páteční výkon z Chrudimi, kde ho dělily od bodového zisku 4 vteřiny, když právě 4 vteřiny před koncem pátečního utkání rozhodl o výhře domácích Brazilec Felipe. Bylo jasné, že v neděli bude chtít Chrudim odčinit páteční zápas, na Rapid vlétnout a utkání rychle rozhodnout.

Faulovaný Petr Zajíček

Bohužel tento scénář se začal naplňovat již na začátku 3. minuty, kdy se po dobrém uvolnění od obránce a po dobré přihrávce Romana Mareše prosadil Pavel Drozd. Chrudim pokračovala v tlaku a v napadání, které vyústilo v 6. minutě v chybnou rozehrávku Rapidu, kterou potrestal zkušený matador Roman Mareš. Chrudim se do konce prvního poločasu prosadila ještě dvakrát zásluhou Brazilce Maxe a Jaroslava Kubáta. Rapid si v prvním poločase příliš šancí nevytvořil, nejzajímavější byl pokus juniora Jiřího Zápotockého, který orazítkoval břevno ukrajinského reprezentačního brankáře Litviněnka.

Jiří Zápotocký nastřeluje břevno hostující branky

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první, jen s tím rozdílem, že Chrudim si více pomáhala s brankářem v poli. Chrudim dokázala být v nedělním utkání efektivnější než v pátek a tak se nebylo čemu divit, že Chrudim přidala na své konto dalších 5 vstřelených branek. Nejvyloženější šanci Rapidu neproměnil zaskakující kapitán Martin Gajdoš, který ve skluzu nedokázal po přihrávce Petra Výborného usměrnit míč do prázdné branky.

Rapid tak bude muset po výjimečném pátečním utkání zkousnout vysokou domácí prohru 0:9 a směřovat svou mysl na utkání proti Slavii Praha, které se odehraje příští týden v neděli.

Václav Koc

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápasy v Chrudimi a Ústí nad Labem byly diametrálně rozdílné. Nepodařilo se nám po první poločas ubránit dobrý výsledek. Od 12. minuty, kdy byl rozdíl tříbrankový, byla na našich hráčích vidět mírná rezignace. Nenavázali jsme na páteční utkání v Chrudimi, které bylo z naší strany výjimečné. V obou poločasech si soupeř vytvářel nespočet brankových příležitostí, ze kterých nás dokázal potrestat. Jednalo se o jednoznačné vítězství Chrudimi, které musíme hodit za hlavu a soustředit se na další kola.“

Felipe Conde (FK Chrudim): „Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, řadu z nich jsme navíc neproměnili. Zápas byl důležitý především pro mladé hráče, kteří dostali příležitost se ukázat. Některé herní situace budeme muset zdokonalit pro mezinárodní zápasy v UEFA.“

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – FK CHRUDIM 0:9 (0:4)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža) – Hajaš, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Koc, Rozboud, Zajíček, Gajdoš (C), Výborný, Čapek, Macháček

FK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Kubát, Mareš, Yuri, Mužík, P. Drozd, D. Drozd, Max, Koudelka, Balog, Slováček, Felipe

Branky:  3. P. Drozd (Mareš), 6. Mareš, 12. Max (Yuri), 18. Kubát, 27. Max (Slováček), 29. D. Drozd, 31. P. Drozd, 32. D. Drozd (Koudelka), 37. Yuri (Koudelka)

Karty:  24. Koudelka

Rozhodčí: Nagy – Šmid

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *