PÁTEČNÍ PROGRAM 1. FUTSAL LIGY PŘINESL KOMPLETNÍ 18. KOLO. V JEHO RÁMCI RAPID ČEKAL JEDEN Z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZÁPASŮ TÉTO SEZÓNY A TO NA PALUBOVCE ČESKOLIPSKÝCH DÉMONŮ.

Obě mužstva si uvědomovala důležitost utkání. Česká Lípa potřebovala nutně zvítězit, aby si zachovala reálnou šanci na posun z předposledního místa tabulky, které znamená sestup do nižší soutěže. Rapid se šestibodovým náskokem na svého soupeře mohl v případě výhry slavit téměř jistotu záchrany a šanci na postup do play-off, v případě prohry by však Rapid vzhledem k losu v závěru sezóny mohl mít problémy i se samotnou záchranou.

Úvod utkání patřil domácím Démonům, kteří vstoupili do zápasu koncentrovaněji a hned v 1. minutě se ujali vedení 1:0. Rapid v dalších minutách držel míč na svých sálovkách, bohužel až na pár neúspěšných střel bez jakéhokoliv efektu. Česká Lípa pozorně bránila a snažila se využívat chyb Rapidu. Jedna z nich přišla v 8. minutě, když kapitán Martin Gajdoš ztratil zbytečně míč na polovině hřiště a soupeř s nabídnutým přečíslením nepohrdl – 2:0 pro Českou Lípu.

Obraz hry byl stále stejný, Rapid držel míč, ale hře chyběl větší pohyb a rychlost, čehož dokázal domácí tým v obraně využívat. V 17. minutě navíc přišel 6. akumulovaný faul pro Rapid za nastřelenou ruku a domácí tak dostali možnost zahrávat 10m kop, z něhož dokázali odskočit již na tři branky. Stejnou šanci měl po šestém akumulovaném faulu domácích v závěru prvního poločasu také Rapid, ale Mello svou nepovedenou střelou nechal vyniknout domácího brankáře a tak se šlo do kabin za poločasového vedení 3:0 pro Českou Lípu.

Druhý poločas v podstatě pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Rapid byl více na míči a kontroloval hru, bohužel hře stále chyběla větší rychlost a nápad. Česká Lípa tak dokázala odolávat tlaku Rapidu téměř celé utkání a co propustila její obrana, to dokázal vychytat skvěle chytající brankář Kirov. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play, při níž nejprve Česká Lípa potrestala Rapid do prázdné branky ani čestná branka Václava Koce dvě minuty před končeným hvizdem.

V samotném závěru utkání se již nic zásadního nestalo a Česká Lípa si tak připsala důležité tři body, Rapid si naopak zkomplikoval cestu za záchranou.

Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa): „V zápase s Ústím jsme věděli že nám jde o hodně a od začátku utkaní jsme pracovali poctivě, soupeř byl hodně na balonu ale v bloku jsme ho skvěle drželi od naší branky a pokud něco prošlo tak včera fantasticky chytající Kirov vše zneškodnil. Jsme rádi za vítězství, ale ještě je před námi spousta práce.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Česká Lípa vstoupila do utkání lépe a koncentrovaněji a hned v první minutě se ujala vedení. Zanedlouho navíc získala dvoubrankové vedení po naší naprosto zbytečné chybě. Od začátku utkání se odvíjel zbytek zápasu, byli jsme více na balónu, Česká Lípa však velmi dobře a obětavě bránila. Co nedokázala pokrýt obrana domácích, to chytil domácí brankář. V konečném součtu, hlavně s ohledem na přístup k utkání, vyhrála Česká Lípa zaslouženě. Touto prohrou jsme se definitivně vyřadili ze hry o playoff a co je horší, zkomplikovali jsme si cestu za záchranou. Nezbývá než se pokusit uhrát s favority nějaký bod a naopak doufat, že na náš úkor nebudou v závěru soutěže přibývat překvapivé výsledky soupeřů v boji o záchranu. “

FC Démoni Česká Lípa – FC Rapid Ústí nad Labem 4:1 (3:0)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Lecjaks – Bejda (C), Švec, Hrdý, Bialek, Rozboud, Klimt, Zapletal, Maur, Rott, Fichtner, Caizl, Matějka

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Pedro, Mello, Souza, Macháček – Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký, Gajdoš (C), Koc Připraveni: Smolař, Čapek

Branky: 1. Bialek (Fichtner), 8. Rozboud (Caizl), 17. Hrdý (10 m kop), 37. Zapletal – 38. Koc

ŽK: Macháček

Rozhodčí: Černý, Vlašič – Cichra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *