FUTSALISTÉ RAPIDU V NEDĚLI, TÝDEN PO DŮLEŽITÉ VÝHŘE NAD ŽABINSKÝMI VLKY BRNO, ZAJÍŽDĚLI NA PALUBOVKU ČESKÝCH BUDĚJOVIC, KDE JE V RÁMCI 15. KOLA 1. FUTSAL LIGY ČEKAL SOUBOJ S POSLEDNÍM TÝMEM TABULKYSK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE.

Pro obě mužstva se jednalo o velmi důležitý zápas. Poslední České Budějovice si chtěly udržet reálnou šanci na boj o záchranu v nejvyšší soutěži, naopak Rapid se chtěl po dvou bodových ziscích přiblížit záchraně jako takové. Tomu napovídal i vyrovnaný úvod utkání, v němž měl Rapid míč více na svých sálovkách, ale domácí tým dobře bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků. První velkou šanci utkání neproměnil Fernando a jakoby předznamenal vývoj prvního poločasu i celého utkání.

Jaroslav Zápotocký v souboji s Jiřím Hrbáčem.

V prvním poločase si totiž obě mužstva vypracovala řadu šancí, ale žádná z nich nebyla proměněna a to i díky dobrým zákrokům brankářů na obou stranách. Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 0:0, ovšem tento výsledek dlouho nevydržel. Na začátku 24. minuty se dostal ke střele Petr Výborný, jehož pokus před domácím brankářem Křížkem tečoval kapitán Martin Gajdoš a poslal Rapid do vedení 1:0.

Od 30. minuty začalo utkání nabírat na obrátkách. Domácí ve snaze vyrovnat začali střídavě hrát s brankářem na útočné polovině power – play. V tomto úseku hry mohl Rapid dvakrát navýšit vedení do prázdné branky při nepřesnosti domácích při hře v power – play, ale ani jednu situaci brazilští hráči Rapidu nedokázali zužitkovat. A tak udeřilo na druhé straně – po dvou neproměněných šancích zahrávali domácí volný kop, který dopravil domácí kapitán Radim Pouzar do branky Rapidu a srovnal ve 36. minutě na 1:1.

Po průběhu utkání cítili hráči Rapidu, že případný bod je málo a vrhli své síly do útoku. Strhnout vedení na stranu Rapidu mohl Martin Macháček, ale po skvělé individuální akci Martina Gajdoše v těsné blízkosti domácího brankáře neuspěl. Rozhodující moment přišel v posledních vteřinách utkání. Jiří Zápotocký skvěle vybojoval míč a vysunul své spoluhráče do protiútoku, při němž domácí reklamovali faul jednoho z hráčů Rapidu. Rozhodčí nechali hru pokračovat a v samotném závěru utkání unikal Rapid ve třech na domácího brankáře, kterého se podařilo překonat až v čase 39:58 zásluhou Mella. Po této brance byla hra několik minut přerušena kvůli protestům domácích hráčů. Na stavu utkání se však již nic nezměnilo a Rapid se mohl radovat z důležité výhry 2:1 a dalšího kroku k záchraně v 1. Futsal lize.

Radim Pouzar (kapitán SK Dynamo PCO České Budějovice): „Bohužel i v tomto utkání jsme si vypili kalich hořkosti až do dna. Jako už několikrát v této sezóně. Hodnocení již bez emocí. Jednalo se o utkání, které bylo naprosto vyrovnané. Ústí prokázalo kvalitu, ale i my jsme dokázali soupeře přehrávat. Bohužel, co mě absolutně znechutilo, byl závěr utkání. Rozhodčí nedokázali potrestat úder loktem hráče hostí a následně jsme dostali 2s před koncem rozdílovou branku. A co nastalo poté mi přijde jako absolutní ztráta pokory a nerespekt vůči našemu týmu a českým hráčům obecně. Pokud je tohle směr, kterým se chce sport, potažmo futsal jako profesionální organizace ubírat, nechci v něm pokračovat. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Věděli jsme, že nás čeká v Českých Budějovicích těžký zápas, což se také potvrdilo. Bohužel nás celý zápas trápila koncovka a střelecká efektivita. To mělo za následek, že zápas byl otevřený až do úplného konce. Jsem rád, že jsme koncovku utkání zvládli a připsali si velice důležité tři body, které nám dodají klid do další práce.“

SK Dynamo PCO České Budějovice – FC Rapid Ústí nad Labem 1:2 (0:0)

SK Dynamo PCO České Budějovice: Křížek (Lerch) – Pouzar C), Benát, Jasanský, Hrbáč – Jáša, Perina, Pecka, Vaněk

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Pedro, Fernando, Zápotocký Jaroslav (Zápotocký Jiří), Mello – Macháček, Výborný, Gajdoš (C), Koc Připraveni: Smolař, Čapek

Branky:  26. Pouzar – 23. Gajdoš (Výborný), 40. Mello (Braga)

ŽK: Pouzar, Vaněk, Benát, Hrbáč – Braga, Čapek, Mello

ČK: Křížek

Rozhodčí: Petr, Gasnárek – Kliner

Pedro Braga zakončuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *