V UTKÁNÍ 15. KOLA 1. FUTSAL LIGY HOSTIL RAPID PO DLOUHÉ DOBĚ NA PALUBOVCE NA SLUNETĚ ZKUŠENÝ TÝM DÉMONŮ Z ČESKÉ LÍPY. I PŘESTO, ŽE PROTI RAPIDU NASTOUPILA STÁLICE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE, CHTĚL RAPID NAVÁZAT NA DRUHÝ POLOČAS UTKÁNÍ SE SVAROGEM A VYDOLOVAT PROTI ČESKÉ LÍPĚ HISTORICKY PRVNÍ PRVOLIGOVÉ BODY.

Že by se nemuselo jednat o nereálný cíl, ukázal úvod utkání, v němž byl Rapid aktivnější a vstřelil také první branku zápasu. Tomáš Jelínek si jednoduše narazil s Martinem Macháčkem, který prostřelil brankáře Mareše1:0 pro Rapid. Česká Lípa však dokázala záhy vyrovnat ze své největší zbraně, standardní situace. Ondřej Havrda sehrál standardku bezchybně s Tomášem Fichtnerem, který srovnal na 1:1.

Tato branka jakoby zastavila aktivitu Rapidu, který navíc nasbíral brzo pět akumulovaných faulů a do konce prvního poločasu byl na palubovce jediný tým a tím byli českolipští démoni. Ti byli za svou hru odměněni postupně třemi brankami a Rapid tak šel do kabin za poločasového stavu 1:4.

Petr Výborný v souboji s českolipským Zapletalem

Do druhého poločasu nastoupil Rapid s vědomím toho, že dokázal ve druhé polovině téměř srovnat utkání se silným Svarogem a to stejné, tentokrát se šťastným koncem, chtěl Rapid zopakovat i proti České Lípě a na hřišti to bylo znát i díky tomu, že Rapid zkoušel střídavě hru bez brankáře s pátým hráčem do pole, Tomášem Jelínkem. Pro další vývoj utkání byla důležitá 25. minuta. Nejprve využil volný kop kapitán Dominik Ostrák, který míč napálil nekompromisně do levé šibenice – 2:4. Když za dalších pár desítek vteřin při hře bez brankáře narýsoval Dominik Ostrák křižnou přihrávku na Petra Výborného, který míč uklidil do prázdné branky, bylo to již pouze o jeden gól.

Petr Zajíček v průniku

Rapid byl v tu chvíli na koni a hnal se za vyrovnáním, ale kličku Dominika Ostráka vychytal hostující Mareš. Ve 27. minutě si vytvořila velkou šanci také Česká Lípa, ale nastřelila pouze tyč. Naopak z okamžitého protiútoku se prosadil Dominik Ostrák a bylo to 4:4. A to nebylo vše – ve 29. minutě Rapid rozjel skvělou kombinaci po ose Výborný – Ostrák – Koc a poslední jmenovaný na zadní tyči otočil výsledek zápasu ve prospěch Rapidu – 5:4. Česká Lípa zareagovala oddechovým časem, ale ani ten nezastavil gólovou smršť Rapidu, když Petr Výborný ve 30. minutě procedil se štěstím míč přes brankáře Mareše 6:4.

Týmová radost po brance na 5:4

Česká Lípa musela reagovat a rozhodla se také pro hru bez brankáře a ta vyšla démonům výtečně, když se v rozmezí tří minut dvakrát prosadil Tomáš Abrhám a srovnal na 6:6. Rapid se však dokázal opět oklepat a ihned po rozehře skvěle vybojoval míč Petr Výborný, který posunul míč na Petra Zajíčka, jenž našel na zadní tyči Dominika Ostráka, který vrátil vedení Rapidu – 7:6.

Oslava kapitána Rapidu Dominika Ostráka po brance na 7:6

Bohužel i Česká Lípa dokázala okamžitě zareagovat a opět to bylo při hře bez brankáře a opět byl úspěšným střelcem Tomáš Abrhám, který využil parádní akci České Lípy – 7:7. Po vyrovnávací brance tempo hry trošku opadlo a čekalo se na vážnější zaváhání jednoho z týmů. To přišlo ve 37. minutě, když došlo k nedorozumění mezi Karlem Rozboudem a pátým hráčem v poli Tomášem Jelínkem a toho využil k osmé brance České Lípy Tomáš Fichtner.

Rapid se však nevzdával šancí na historicky první zisk prvoligových bodů a pokračoval ve hře bez brankáře. Do konce utkání zbývala necelá minuta, když se hostující Havrda dopustil šestého akumulovaného faulu na Dominik Ostráka. Ten si postavil míč k desetimetrovému kopu, ale byl vychytán hostujícím Marešem. Dvacet sekund před koncem nastala sporná situace. České Lípě byl přiřknut autový kop, což se nelíbilo hráčům Rapidu, kteří reklamovali teč. Z rozehry autového kopu však i díky dobré práci Dominika Ostráka a Petra Výborného udělala Česká Lípa neuvěřitelnou minelu, kterou potrestal střelou téměř do prázdné branky Petr Výborný 20 sekund před koncem bylo vyrovnáno 8:8!

Česká Lípa chtěla v závěrečných vteřinách strhnout výhru na svou stranu a tak pokračovala ve hře v pěti hráčích v poli. Tento risk však Rapid dokonale potrestal, když Petr Výborný vybojoval míč na obranné polovině a střelou přes celé hřiště půl vteřiny před závěrečným klaksonem rozhodl o výhře Rapidu 9:8 a o historicky prvních prvoligových bodech v klubové historii.

Dominik Ostrák a Petr Výborný po vítězné brance

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Náš cíl zápasu bylo navázat na druhý poločas z minulého střetnutí proti Teplicím. To se nám první půli hrubě nepovedlo. Do druhé půle jsme změnili taktiku a šli jsme do risku v podobě power-play. V sedmé* minutě druhé půle našeho sedmého* zápasu v první lize se nám podařilo vyrovnat a dokonce jsme odskočili o dva góly. Hosté na toto zareagovali a začali hrát také bez brankáře. Na rozdíl od naší útočné power-play se nám obranná hra při této herní situaci nedařila. Soupeř otočil stav ve svůj prospěch a v posledních vteřinách utkání jsme skóre definitivně zvrátili na naši stranu, když na časomíře svítilo půl vteřiny do závěrečné sirény. Jednalo se o velmi atraktivní utkání, ve kterém bylo k vidění hodně gólů. Je škoda, že jsme neměli podporu našich fanoušků přímo ve sportovní hale.“

* – Martin Dlouhý nastupuje s číslem sedm; pozn. red.

Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa): „Pro diváky se jednalo o atraktivní zápas. Podle mého názoru jsme jako zkušený tým vyhořeli a Ústí nad Labem nás potrestalo svojí aktivitou ve druhém poločase. Rapidu gratuluji k vítězství.“ 

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Démoni Česká Lípa 9:8 (1:4)

Branky:  4. Macháček (Jelínek), 25. Ostrák, 25. Výborný (Ostrák), 27. Ostrák, 29. Koc (Ostrák), 30. Výborný (Koc), 32. Ostrák (Zajíček), 40. Výborný (Ostrák), 40. Výborný – 5. Fichtner (Havrda), 9. Rott (Fichtner), 17. Zapletal (Fichtner), 18. Zapletal (Fichtner), 30. Abrhám (Fichtner), 32. Abrhám (Zapletal), 32. Abrhám (Fichtner), 37. Fichtner (Mareš)

ŽK:  7. Koc (RUL), 13. Výborný (RUL), 32. Zajíček (RUL), 40. Jelínek (RUL), 40. Mrázek, vedoucí (RUL) – 24. Abrhám (CLI)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (21.Votava, Džudža) – Rozboud, Zajíček, Macháček, Jelínek, Jaroslav Zápotocký, Ostrák (C), Koc – Výborný, Gajdoš, Hajaš, Jiří Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.

FC Démoni Česká Lípa: M. Mareš (Kirov) – Havrda, Fichtner, Zapletal, Abrham, Rott (C), Bialek, Caizl, Švec, Bužík, Klimt, připraven Bejda, R. Hanzlík. Trenér: Karel Kruliš.

Rozhodčí: Nagy, Kresta Delegát: Drobný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *