Čtvrté kolo a čtvrtý pokus na bodový zisk. Tak se dalo označit utkání čtvrtého kola 1. Futsal ligy, které odehrál Rapid na palubovce Démonů Česká Lípa.

Do České Lípy jeli futsalisté Rapidu s motivací napravit nepovedený výkon v minulém kole a získat první prvoligové body. Začátek utkání vyšel Rapidu výtečně a poprvé se dostal v prvoligovém utkání do vedeníve 3. minutě našel Dominik Ostrák povedenou přihrávkou v brankovišti Petra Tichého, který efektní patičkou poslal Rapid do vedení 1:0. Rapid pokračoval v povedeném úvodu, svého českolipského soupeře přehrával a druhá branka tak na sebe nenechala dlouho čekat – Petr Výborný si vyměnil míč s Petrem Tichým a prostřelil domácího brankáře Kirova2:0 pro Rapid.

Domácí Démoni reagovali oddechovým časem, ale i po něm měl více ze hry Rapid a několikrát ho dělily milimetry od třetí branky. Nejprve nedosáhl na zadní tyči Petr Výborný na nástřel Petra Tichého, následně neproměnil vyloženou šanci Petr Zajíček, nová posila Rapidu. Domácí Česká Lípa z protiútoku dokázala snížit na 1:2 a pravidlo nedáš – dostaneš se tak ukázalo v plné kráse. Když za necelou minutu domácí využili volný kop, začínalo utkání stavu 2:2 v podstatě od znova.

Následně měli Démoni velkou šanci otočit stav ve svůj prospěch, ale na brankové čáře dvakrát zachránil Rapid Petr Výborný. A tak se prosadil Rapid – Tomáš Jelínek v 18. minutě skvěle našel patou lépe postaveného Petra Výborného, který druhou brankou v utkání poslal Rapid do vedení 3:2. Rapid bohužel své vedení nedokázal udržet do poločasové přestávky. Tři vteřiny před koncem prvního poločasu se domácí prosadili po nástřelu z autu na zadní tyč a do kabin se tak šlo za poločasového stavu 3:3.

Druhý poločas se nesl ve znamení čekání na chybu druhého týmu a obě mužstva si byla vědoma důležitosti vstřelení čtvrté branky. Hra byla vyrovnaná, ale více ze hry měli ve druhém poločasu domácí Démoni, kteří vyslali do hry také Petra Zapletala, který hru domácích oživil. Přes domácí aktivitu si i Rapid vytvořil v druhé polovině zajímavé příležitosti, ale domácí brankář Kirov potvrzoval svou formu. A tak to byla domácí Česká Lípa, která vstřelila čtvrtou a také rozhodující branku. Domácí Caizl se štěstím přešel přes dva obránce a chytře překonal brankáře Tomáše Votavu. Rapid se v závěru utkání snažil reagovat hrou bez brankáře, největší šanci na srovnání při power play neproměnil Tomáš Jelínek, naopak domácí dokázali ještě třikrát potrestat Rapid za chybnou rozehrávku a vsítit tři góly do prázdné branky. Rapid se i přes dosud nejlepší výkon v sezóně, který byl hoden bodového zisku, musí smířit s porážkou 3:7.

Ohlasy po utkání:

Karel Kruliš (trenér, Démoni Česká Lípa): Po katastrofálním začátku, kdy jsme do zápasu vstoupili nekoncentrovaně a asi jsme si mysleli, že Ústí sfoukneme jak svíčku, tak opak byl pravdou. První půle byla do 10 min. z naší strany opravdu tragická ve všech směrech, u všeho jsme byly pozdě, chyběl nám pohyb a Ústí kousalo. Tím, že jsme asi 3 vteřiny před koncem poločasu vyrovnali na 3:3, tak si troufnu říct, že to rozhodlo. Do druhé půle jsme museli nasadit i s lehkým zraněním Zapletala, to naší hře dalo trochu klidu a přineslo to hru, kterou jsme vybojovali výhru a tři body.“

Dominik Ostrák (kapitán, FC Rapid Ústí nad Labem): Tato prehra nás veľmi mrzi. Vyhrávali sme 2:0 aj 3:2 a zápas bol celú dobu vyrovnaný. 2 minuty do konca zápasu, za stavu 4:3 pre domácich sme išli do powerplay a chceli sme vyrovnať no Lípa nám dala 3 góly do prázdnej brány. Myslím si že sme podali veľmi slušný, bojovný výkon od ktorého sa môžme odraziť. Najbližie nás čaká Liberec, s ktorým chceme získať prvé body.“

Démoni Česká Lípa – FC Rapid Ústí nad Labem 7:3 (3:3)

Sestava Rapidu: Votava – Jelínek, Ostrák, Výborný, Tichý – Rozboud, Zajíček, Koc, Gajdoš

Připraveni do hry: Džudža, Čapek, Mach, Hajaš

ŽK Rapidu: Tichý

Branky Rapidu: Výborný 2, Tichý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *