VE STŘEDU MĚLA 1. FUTSAL LIGA NAPLÁNOVANÝ JEDINÝ ZÁPAS A TO DOHRÁVKU 11. KOLA MEZI DOMÁCÍM RAPIDEM A SPARTOU PRAHA.

Utkání mělo jasně rozdané karty. Sparta šla do utkání jako favorit, ovšem díky zlepšené formě Rapidu a výsledkovým výpadkům Sparty se dalo očekávat vyrovnané utkání, v němž má Rapid šanci svého soupeře zdolat.

A úvod utkání tento předpoklad potvrdil. Rapid byl více na míči a byl aktivnější než favorit utkání. To se odrazilo také na výsledkovém sk´ore, když se Rapid dostal do vedení zásluhou Pedra, který využil spolupráci s Mellem. V dalším průběhu prvního poločasu měla obě mužstva několik šancí, ale branky padaly až na konci poločasu a bohužel jen do branky Rapidu. Sparta se totiž v 17. minutě prosadila dvakrát během jedné minuty po hloupých chybách v obraně Rapidu. Sparta tak vyhrála první poločas 2:1.

Jiří Zápotocký a Fernando

Druhý poločas pokračoval ve vyrovnané podívané s příležitostmi na obou stranách. A stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém padaly branky na konci. Ve 37. minutě se prosadil se štěstím Václav Koc a zdálo se, že Rapid neodejde z utkání s prázdnou. Bohužel ve 39. minutě dokázala Sparta využít ztrátu Rapidu a překlopit vítězství na svou stranu. Na té nezměnila nic ani závěrečná power – play Rapidu, při které navíc dostal za ruku červenou kartu Petr Výborný.

Rapid tak po vyrovnaném vývoji podlehl Spartě 2:3 a do roku 2022 vstoupí z 9. místa, které se jeví jako nadějné postavení v rámci boje o záchranu.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem):  „Dnešní zápas mě opravdu mrzí, protože jsme si zasloužili minimálně bod za to, jak jsme hráli. Myslím, že jsme navázali na poslední tři zápasy, ve kterých jsme bodovali. Doplatili jsme na neproměňování gólových šancí. Na obou stranách čarovali gólmani jako hrom. Co chytil brankář Sparty, je neuvěřitelné. Prohra bolí, protože Sparta byla hratelná a prohrát jsme si určitě nezasloužili. Kdyby Petr Výborný nebyl vyloučen za nesmyslnou ruku 40 sekund před koncem zápasu, tak jsme možná mohli ještě v závěru utkání skóre srovnat při power play. Tento moment asi definitivně zhatil naše poslední naděje na vyrovnání.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha):  „Přijeli jsme na utkání s ústeckým Rapidem s malým počtem hráčů. Pro nás bylo citelné oslabení, když musel na začátku utkání odstoupit kapitán Azem Brahimi, který patří k nejzkušenějším hráčům našeho týmu. Naši hráči hráli na úkor zdraví a za to bych chtěl všem poděkovat. Zápas mohl skončit i remízou nebo jsme mohli vyhrát i o tři branky. Na začátku druhého poločasu jsme měli tři stoprocentní tutovky, které pokud bychom proměnili, tak se utkání vyvíjlo jinak. Šance měl i domácí celek a mohl zápas i otočit. Myslím si, že my jsme se chtěli o vítězství poprat více. Rozdíly byly malé, protože jsme potýkali se zdravotními problémy. K výkonu domácího týmu mohu říct, že hráči Rapidu se snažili a hráli dobře. Pro nás to bylo velmi důležité vítězství.“

FC Rapid Ústí nad Labem – AC Sparta Praha 2:3 (1:2)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Pedro, Jiří Zápotocký (Jaroslav Zápotocký), Fernando, Mello – M. Macháček, Výborný, Gajdoš, Koc připraven: Smolař, Gajdoš Jan

AC Sparta Praha: Mykytjuk – Brahimi, Hora, Bezerra, Bernardino – Formánek, Lukšija, Neves, Fejzullahi připraveni: Cristiano, Kočovský

Branky: 8. Pedro (Mello), 37. Koc (Klečka) – 17. Lukšija (Bernandino), 17. Hora (Fejzullahi), 39. Bernandino (Neves)

ŽK: 18. Výborný (RUL), 29. Koc (RUL), 31. Mello (RUL)

ČK: 40. Výborný (2. ŽK)

Rozhodčí: Nagy, Milner – Řeháček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *