V minulém kole se podařilo Rapidu napravit zaváhání z Českých Budějovic, kde si Rapid poprvé v sezóně připsal porážku a to 5:3. O týden později to však byla jiná píseň, domácí Rapid si smlsnul na rezervě Olympiku Mělník, kterou Rapid přehrál a zvítězil vysoko 10:1. Díky prohře plzeňského Jeriga se Rapid vrátil na první místo tabulky, s nejmenším možný náskokem jednoho bodu na druhé Kladno. V sobotu chce Rapid navázat na výhru proti Mělníku výhrou v Krajském derby proti Baníku Chomutov, který zatím zažívá svou nejhorší sezónu v historii. Přesto to podle posledních zpráv vypadá, že se Chomutov na Rapid poprvé v sezóně sejde v silné sestavě, tudíž na futsalisty Rapidu nečeká jednoduchý zápas.

V minulém kole Rapid odčinil porážku z Českých Budějovic a po výhře proti rezervě Mělníku se vrátil na 1. místo. To Chomutov má naprosto odlišné starosti. Díky dvěma remízám je se dvěma body na předposledním místě tabulky a většinu utkání odehrál s hráči juniorského týmu, což se podepsalo také pod výsledky chomutovských. V posledních třech kolem dostal Baník vždy minimálně 10 branek, nejdříve doma s Budějovicemi, kterým podlehl 3:10, následně si připsal debakl 29:2 na půdě posílené rezervy Olympiku Mělník a v minulém kole podlehl Chomutov na půdě Kladna 13:2.

Podle těchto výsledků by měl být jasným favoritem utkání Rapid. Jak to tak bývá, na Rapid se většina týmů sejde v plné sestavě a zdá se, že taková bude realita i v utkání proti Chomutovu. Podle posledních zpráv z tábora chomutovských se zdá, že se domácí hráči sejdou poprvé v plné sestavě a tak předešlé výsledky a jakékoliv papírové prognózy nehrají žádnou roli. Fakt, že se navíc jedná o krajské derby naznačuje, že toto utkání jasného favorita nemá. Přesto je cílem zisk 3 bodů a udržení prvního místa v tabulce.

Vzhledem k loňským vzájemným utkáním, které Rapid zvítězil, zůstává přesto Rapid mírným favoritem utkání.  K vítězství však bude potřeba maximální výkon všech hráčů, stejně jako v minulém kole. A jak je na tom kádr Rapidu před tímto utkáním? Absentovat bude stále Petr Tichý, ke kterému se přidal Adam Virt. K dispozici stále nebude ani Filip Chrudimský, Jiří Baran a s největší pravděpodobností také Matěj Čapek.

Výkop tohoto duelu je v sobotu v 18:00 v Městské sportovní hale Chomutov. Zápas budou řídit rozhodčí Jiří Lasch a Jan Novotný. Delegátem utkání bude Ladislav Drobný. Stav utkání můžete sledovat na dálku díky textovému přenosu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *