1. Futsal liga se po nucené několikaměsíční pauze způsobené opatřeními kolem koronaviru vrací díky udělené výjimce od hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové. S jakým kádrem bude disponovat trenér Rapidu a česká futsalová persona Martin Dlouhý?

FC Rapid Ústí nad Labem "A" tým 2020/2021
FC Rapid Ústí nad Labem „A“ tým 2020/2021

Díky rozhodnutí Výkonného výboru Svazu futsalu ČR se v aktuální sezóně nebude z nejvyšší soutěže sestupovat a právě z těchto důvodů upustilo vedení klubu od angažování dvou brazilských hráčů z portugalské, respektive chorvatské nejvyšší soutěže.

Aktuální ročník 1. Futsal ligy tak odehrají svěřenci Martina Dlouhého jen s lehce pozměněným kádrem, který se bude snažit adaptovat na nejvyšší soutěž a vybojovat si svou pozici v týmu pro další sezónu. Pro mnohé fanoušky Rapidu budou novými tvářemi dva hráči, kteří již za Rapid nastoupili v doposud posledním ligovém utkání na palubovce českolipských Démonů, kde Rapid i přes nejlepší výkon v sezóně bodový zisk neslavil.

První z těchto hráčů je Karel Rozboud, který přišel do Rapidu na hostování do konce sezóny z Interobalu Plzeň, nedělního soupeře Rapidu. Tento třiadvacetiletý univerzál nasbíral před příchodem do Rapidu 49 prvoligových startů, v nichž si připsal 4 vstřelené branky. Utkání v České Lípě ukázalo, že se může stát jedním z důležitých členů týmu.

To stejné se dá říct o Petrovi Zajíčkovi, který stejně jako Karel Rozboud přichází z plzeňského Interobalu a kromě 13 prvoligových startů se může pochlubit také 20 starty za reprezentaci do 19 let a 10 starty za reprezentaci do 21 let. Tento dvacetiletý univerzál se tak řadí mezi naděje českého futsalu, což může ukázat v dresu Rapidu, kde bude dostávat více herního času na palubovce než v reprezentanty nabitém kádru Interobalu Plzeň.

Na trase Plzeň – Ústí nad Labem se uskutečnil také nejaktuálnější příchod do žlutočerných barev Rapidu. Tentokrát se však nejedná o příchod z Interobalu Plzeň, ale z týmu bývalého soupeře ve 2. Lize, Jeriga Plzeň. Do Rapidu přichází na hostování do konce sezóny brankář Daniel Klečka. V dresu Jeriga si třicetiletý brankář připsal 56 druholigových startů. Kromě toho má zkušenosti také z nejvyšší soutěže, v níž si připsal během působení v Interobalu 8 prvoligových startů a to v soutěžní sezóně 2017/2018. Martin Dlouhý se tak po dlouhodobém zranění Tomáše Mrázka může opět spolehnout na tři vyrovnané brankáře, kteří budou v rychlém sledu náročných utkání jistě potřeba.

Daniel Klečka v dresu Jeriga Plzeň
Daniel Klečka v dresu Jeriga Plzeň

Posledním, ale také velmi zajímavým posílením kádru, je jeho rozšíření o nadějnou šestnáctiletou bratrskou dvojici Jaroslava a Jiřího Zápotéckého. Tato dvojčata si dlouhodobě říkala svými výkony a svědomitým přístupem v juniorských týmech o místo v „A“ týmu a trenér Martin Dlouhý se tak rozhodl tyto hráče natrvalo zařadit do svých plánů v rámci prvoligových bojů.

V jakém složení nastoupí Rapid do svého prvního utkání se dozvíme již v neděli 10.1. od 18:00, kdy se Rapid střetne s hlavním aspirantem na titul v letošním ročníku nejvyšší soutěže, několikrát zmiňovaným Interobalem Plzeň.

Aktuální soutěžní kádr:

Číslo hráčePříjmení a jménoPozice
21Klečka DanielBrankář
22Votava TomášBrankář
88Džudža MartinBrankář
4Vaněk LukášHráč
5Sloup VáclavHráč
7Dlouhý MartinHráč
9Gajdoš MartinHráč
10Čapek MatějHráč
13Mažári PatrikHráč
17Klier MatějHráč
19Jelínek TomášHráč
27Macháček MartinHráč
33Hajaš DanielHráč
68Mach LukášHráč
77Výborný PetrHráč
91Tichý PetrHráč
97Ostrák Dominik (K)Hráč
18Zápotocký JaroslavHráč
15Zápotocký JiříHráč
66Zajíček PetrHráč
6Rozboud KarelHráč
11Václav KocHráč

Trenér mužstva: Martin Dlouhý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *