V pátém utkání této sezóny čekal na Rapid souboj na palubovce nováčka soutěže Dalmachu Turnov. A Rapid nečekal i díky několika absencím jednoduchý zápas.

Utkání však začalo pro Rapid dobře, když byl od úvodu aktivnější, což se odrazilo také na výsledkové tabuli, když už v 7. minutě měl Rapid náskok dvou branek a vedl 2:0, kdy se nejprve prosadil Lukáš Krok, posila na utkání v Turnově a následně si domácí vstřelili vlastní branku.

Dvoubrankové vedení Rapidu nevydrželo příliš dlouho – v 8. minutě snižoval Turnov brankou na 1:2. V druhé části prvního poločasu chybělo Rapidu více pohybu a hra nebyla ideální, přesto si vytvořil více šancí, bohužel většina z nich skončila na dobře chytajícím brankáři domácích. Přesto se Rapid v prvním dějství prosadil ještě jednou zásluhou Radka Hrdého. První poločas tak skončil 3:1 z pohledu Rapidu.

Cílem do druhého poločasu bylo navýšit vedení a v klidu dovést utkání do vítězného konce. Tento plán vzal za své půl minuty po začátku druhého poločasu, kdy domácí snížili na 2:3. Rapid měl příležitosti na získání ztraceného dvoubrankového vedení, ale domácí branka byla snad zakletá. A tak úřadovali domácí, kteří v rozmezí 26. a 28. minuty vstřelili dvě branky a dostali se do vedení 4:3.

Když navíc ve 29. minutě nasbíral Rapid již 5. faul, nevypadala situace příznivě. I přes nepříznivou situaci zachovali hráči chladné hlavy a ve 30. minutě dokázali v rozmezí minuty otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejprve se ve svém prvním utkání za Rapid prosadil na zadní tyči Petr Výborný a za pár okamžiků na něj navázal Lukáš Krok, po perfektní spolupráci s Brazilcem Sorocabou.

Tato branka dodala Rapidu klid, naopak domácí se dopustili v rychlém sledu několika faulů a dostali se také do ohrožení desetimetrového kopu. Toto ohrožení se proměnilo v realitu po šestém faulu domácích ve 35. minutě. Míče se ujal Radek Hrdý a brankou na 6:4 pro Rapid nedal brankáři Turnova šanci. Zanedlouho následoval další faul domácích a další desetimetrový kop, ten tentokrát zahrával Lukáš Krok a neuspěl. Tento hráč si však spravil chuť ve 37. minutě, když proměnil nekompromisně nájezd na domácího brankáře – 7:4 pro Rapid.

A když za půl minuty Radek Hrdý zvýšil již na 8:4, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V závěru zápasu domácí dostali možnost zahrávat dva desetimetrové kopy, oba však zneškodnil brankář Tomáš Votava. Ještě jednu „desítku“ zahrával v závěru také Rapid, ale Sorocaba nastřelil svou bombou spojnici tyčí domácí branky.

Rapid tak na palubovce nepříjemného Turnova zvítězil 8:4 a drží si nadále stoprocentní bilanci stejně jako Kladno. Stejný počet bodů jako Rapid a Kladno má také Jablonec, ten však má o jedno utkání více.

FC Dalmach Turnov – FC Rapid Ústí nad Labem 4:8 (1:3)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Sloup, Gajdoš, Sorocaba – Hrdý, Klier, Krok, Výborný

Připraven do hry: Džudža

Branky Rapidu: Krok 3, Hrdý 3, Výborný, vlastní

ŽK Rapidu: Hrdý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *