V 9. kole druhé ligy čekal na Rapid zápas na palubovce pražských Wizards a bylo jasné, že na Rapid čeká těžké utkání proti takticky dobře připravenému soupeři.

To potvrdil i úvod utkání, jež se hrálo v malé hale s atypickým povrchem v areálu pražské ZŠ, v němž si první střelecké příležitosti vytvořil právě domácí tým. Ten se také brzy ujal vedení, konkrétně ve 3. minutě se prosadil Pohorský.

Po vedoucí brance Wizards Rapid zvýšil aktivitu, byl více na míči a měl více šancí. Gólový efekt však přišel až v 15. minutě, kdy se pohotovou dorážkou prosadil Tomáš Jelínek1:1. V 18. minutě to vypadalo z pohledu Rapid ještě lépe, pěknou individuální akci úspěšně zakončil Radek Hrdý a Rapid vedl rázem 2:1. Toto vedení však Rapidu vydrželo přibližně minutu, kdy domácí dokázali využít ztrátu míče před brankou Rapidu a vyrovnat na 2:2. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Druhý poločas začal tak, jak si hráči Rapidu nepřáli. Ve 21. minutě totiž poslal domácí do vedení 3:2 Blažek. Rapid však dokázal tentokrát rychle odpovědět poté, co se ve 23. minutě prosadil Tomáš Jelínek 3:3. Následoval úsek hry se šancemi na obou stranách, ale bez brankového efektu. To porušil ve 27. minutě po pěkné souhře Petr Výborný a Rapid vedl 4:3.

Wizards ovšem i tentokrát dokázali rychle srovnat, ve 30. minutě se prosadil domácí Vácha a bylo to 4:4. Následovala šestiminutovka, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a obě mužstva měla možnosti strhnout vedení na svou stranu, čemuž nahrávala také malá hala kunratické ZŠ. A byli to bohužel domácí Wizardi, kteří se ujali rozhodujícího vedení 5:4, kdy se po individuální akci prosadil potřetí v utkání Pohorský. Rapid reagoval time outem a následnou power play, z níž dokázal okamžitě srovnat Sorocaba.

Závěr utkání, v němž chtěl Rapid strhnout vedení na svou stranu, však zvládl lépe domácí tým a zásluhou branky Janouška ve 37. minutě dokázal získat vítězství na svou stranu a tím uštědřit Rapidu první porážku v sezóně.

I přes netypické podmínky patří soupeři gratulace k výhře, které šel nasazením více naproti než hráči Rapidu. Rapid díky této porážce přišel o sérii bez ztráty bodu a dal možnost druhému Kladnu vystřídat Rapid na prvním místě. K tomu potřebuje Kladno příští víkend, kdy má Rapid pauzu, zvítězit na palubovce Turnova. Závěrečné podzimní kolo však přinese bitvu Rapidu právě s Kladnem a bude se tak jedna o přímý souboj o průběžné první místo.

Wizards DDM Praha 10  – FC Rapid Ústí nad Labem 6:5 (2:2)

Sestava Rapidu: Votava – Vobořil, Jelínek, Dlouhý, Gajdoš – Hrdý, Klier, Výborný, Sorocaba – Čapek, Macháček

Připraven do hry: Džudža

Branky Rapidu: Jelínek 2, Hrdý, Výborný, Sorocaba

ŽK Rapidu: Jelínek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *