V dohrávce 5. kola 1. FUTSAL Ligy hostí Rapid v lovosickém azylu v hale Chemik liberecký FTZS. Po sérii utkání s týmy z TOP5, tak čeká na futsalisty Rapidu utkání, v němž by měli mít podle papírových předpokladů větší šanci na bodový zisk než v předcházejících zápasech.

Liberec přijede do Lovosic hájit 6. místo v tabulce a své předsezónní ambice na play-off, k němuž mají liberečtí futsalisté nakročeno velmi slibně. Liberec navíc v posledních dvou utkáních ukázal velmi dobrou formu, když nejdříve sice podlehl pražské Spartě na domácí palubovce 3:4, ale odehrál kvalitní utkání, na nějž pak navázal v Brně, kde porazil Žabinské Vlky 6:3.

Hosté budou spoléhat především na bývalého hráče Rapidu a svého nejproduktivnějšího hráče Tomáše Vobořila, který v letošní sezóně nasbíral již 21 kanadských bodů za 9 vstřelených branek a 12 asistencí. Své zkušenosti bude chtít v utkání ukázat také další bývalý hráč Rapidu a exreprezentant Jiří Novotný.

Futsalisty Rapidu čeká proti Liberci velmi náročné utkání s každoročně se zlepšujícím soupeřem, přesto budou chtít hráči Rapidu navázat bodově minimálně na první vzájemné utkání v této sezóně, které skončilo remízou 4:4 díky brance Tomáše Jelínka 4 vteřiny před koncem utkání. Nutno podotknout, že Rapid nepodal v utkání ideální výkon a pokud chce v úterý bodovat, bude muset zlepšit oproti posledním utkáním především obrannou činnost.

Utkání se odehraje v lovosické hale Chemik od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Nešněra – Dragoun. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na youtube channelu Sport_Overtime TV. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Dlouhý  (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Po sérii utkání s týmy ze špičky tabulky nás čekají dva zápasy s týmy, s nimiž bychom měli mít větší šanci bodovat. Prvním ze soupeřů je Liberec, který zaznamenává každým rokem velký progres a pokud chceme uspět, musíme zlepšit především defenzivní činnost, která nás trápí od začátku sezóny. Věřím, že hráče bude motivovat možnost odlepit se v případě výhry z posledního místa tabulky.“

Aleš Benek (trenér FTZS Liberec) : „ Po vydařeném výjezdu do Brna nás čeká další soupeř ze spodku tabulky. V utkáních Rapidu padá hodně gólů. Dokáží potrápit a držet krok s těmi největšími favority. K soupeři máme respekt, už i kvůli tomu, že nás v domácím prostředí okradli o 2 body 4 vteřiny před koncem. Na Rapid i jejich Powerplay budeme připraveni v plné síle. Pokud budeme proměňovat naše šance a nebudeme pouštět Ústí vůbec do hry, tak věřím, že budeme úspěšní. “

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *