Místo pátečního utkání proti pražské Slavii, které bylo zrušeno z důvodu změny programu Svarog Open Cupu, se Rapid utkal v sobotu s jedním z aspirantů na nejvyšší pozici, Svarogem Teplice.

Oba týmy nastupovaly do utkání v odlišném rozpoložení. Zatímco pro Svarog se jednalo o několikátý zápas přípravy a poslední test před startem ligy, pro Rapid se jednalo o první utkání v rámci přípravy, v němž testoval složení čtyřek a několik nových tváří.

Od úvodu utkání byl podle očekávání více na míči domácí Svarog, ale Rapid solidně bránil a tak se domácí prosadili poprvé až v 9. minutě a dostali se do vedení. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, když se hráči Rapidu marně dožadovali odpískání faulu při hře s brankářem na útočné polovině a domácí pohodlně dovedli míč do branky. Další sporná situace přišla o pár minut později, když brankář Rapidu Tomáš Votava zachytil míč podle rozhodčích až za brankovou čárou. Do konce prvního poločasu Svarog vsítil další dvě branky, poločas tak skončil 5:0 pro Svarog, ale i Rapid si vytvořil několik zajímavých příležitostí.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první, domácí byli více na míči, Rapid se snažil pozorně bránit a vyrážet do protiútoků. Tato taktika přinesla dvě vstřelené branky, které si připsali Tomáš Jelínek a Martin Gajdoš. Svarog se dokázal v druhém dějství prosadit čtyřikrát a porazit tak Rapid 9:2.

Utkání ukázalo, na čem je potřeba do začátku ligy zapracovat, pro hráče Rapidu se jednalo o užitečnou konfrontaci s týmem, který má každoročně nejvyšší ambice.

Svarog FC Teplice  – FC Rapid Ústí nad Labem 9:2 (5:0)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Mažári, Jelínek, Ostrák, Gajdoš – Čapek, Sloup, Koc, Hajaš – Macháček, Výborný

Branky Rapidu: Jelínek, Gajdoš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *