To, na co čekal ústecký futsal dlouhých 21 let, je tu! Rapid vstupuje do 1. Futsal ligy a hned na úvod se utká v domácím prostředí se soupeřem z kategorie nejtěžších – s předloňským mistrem a loňským účastníkem futsalové Ligy mistrů, Spartou Praha.

INFORMACE O UTKÁNÍ

Historický moment se odehraje v sobotu na Slunetě. Ústecký Rapid vybojoval vítězstvím v loňském ročníku 2. Ligy právo startovat v nejvyšší 1. Futsal liga a osud mu nalosoval do cesty soupeře, s nímž se Rapid již jednou utkalv historicky prvním utkání pod názvem FC Rapid Ústí nad Labem. Utkání se odehrálo 26.8.2015 a Rapid jako nováček krajského přeboru podlehl prvoligové Spartě vedené Davidem Fričem 2:16.

FC Rapid Ústí nad Labem – AC Sparta Praha futsal 2:16 (rok 2015, historicky první utkání pod názvem FC Rapid Ústí nad Labem)

Od té doby se událo mnohé. Sparta prošla obměnou hráčů i klubového vedení a stal se z ní každoroční favorit na zisk mistrovského titulu. Je to vítěz posledního úplného ročníku nejvyšší soutěže, účastník loňského ročníku futsalové Ligy Mistrů a také tým, v jehož jádru najdeme řadu reprezentantů, jak českých tak zahraničních.

I Rapid prošel od prvního zápasu se Spartou dlouhou cestu. Probojoval se z Krajského přeboru až do 2. Ligy, kde následně tři sezóny bojoval o nejvyšší pozice, aby se napotřetí dočkal vytouženého postupu do nejvyšší soutěže. Ta se tak díky Rapidu vrátí do Ústí nad Labem po 21 letech, kdy v prvních sezónách celostátní futsalové soutěže reprezentoval naše město tým Combix Ústí nad Labem, jehož poslední účast v nejvyšší soutěži se datuje do sezóny 1998/1999.

Aktuální rozpoložení obou celků vyvolává u futsalových fanoušků otázky. Rapid před sezónou opustili 4 důležití hráči (Tomáš Vobořil, Radek Hrdý, Jiří Novotný, Lukáš Krok), opačným směrem zamířil slovenský reprezentant Dominik Ostrák a také bývalý český reprezentant do 21 let Patrik Mažári. Rapid odehrál v přípravě jediné utkání, kdy podlehl dalšímu favoritovi na zisk titulu Svarogu Teplice vysoko 2:9.

I Sparta řešila přes letní pauzu odchody klíčových hráčů a navíc musela v uplynulém týdnu řešit pozitivní nález koronaviru u jednoho ze svých hráčů, osud utkání to však neovlivnilo. Sparta odehrála v přípravě dvě utkání, kdy porazila druholigovou Mladou Boleslav 4:1 a remizovala s ambiciózním druholigovým nováčkem z Krupky 3:3.

I přes výše uvedené je jisté, že do utkání nastoupí jako jasný favorit právě pražská Sparta, která bude chtít své ambice na mistrovský titul potvrzovat od úvodu soutěže. Naopak Rapid, pro nějž je v premiérové sezóně v nejvyšší soutěži hlavním cílem záchrana, nemá co ztratit a může do utkání nastoupit s odhodláním potrápit favorita utkání i celé soutěže.

OHLASY TRENÉRŮ:

Martin Dlouhý (trenér Rapidu): V sobotu nás čeká první ligové utkání v klubové historii Rapidu. Vzhledem ke kvalitě první ligy a našemu cíli, kterým je v první řadě záchrana, bude pro nás důležitý každý bod. V úvodu nám los přiřadil předloňského mistra Spartu, což je atraktivní a zároveň velice kvalitní soupeř, proti kterému nemáme co ztratit. Sparta je jasným favoritem utkání, ale budeme bojovat o co nejlepší výsledek.

Beni Simitči: „Abych řekl pravdu, tak nemůžu ani moc vnímat začátek ligy, protože navzdory tomu, že jsme měli skvělou přípravu s kondičním trenérem, tak nám COVID hodně narušil program. Teď to bude ještě horší. Postupně nám z důvodu preventivní karantény chyběli Lukáš Křivánek, David Snop, Jirka Vokoun, takže to přípravu pochopitelně poznamenalo. Nicméně před prvním kolem ani nemůžu říct, jestli se těším nebo ne, po všem, co se během pauzy odehrálo směrem ke klubu jsem popravdě začátek ligy ani nezaregistroval. Samozřejmě zápas v Ústí musíme vyhrát, pevně věřím, že to zvládneme. Těším se jenom na Martina Dlouhého, se kterým jsme přátelé, hráli jsme proti sobě, má můj obrovský respekt za to, co všechno ve futsale dokázal. V tomhle zápase ale kamarádství půjde stranou, protože musíme sezonu začít vítězně.“

ZMĚNY V KÁDRECH

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM

odchody: Tomáš Vobořil, Jiří Novotný (oba FTZS Liberec), Radek Hrdý (SK Olympik Mělník), Lukáš Krok (Boca Juniors Krupka)
příchody: Dominik Ostrák (MŠK Žilina Futsal), Patrik Mažári (SK Olympik Mělník), Václav Koc (FC Jerigo 1994 Plzeň), Lukáš Mach (Lokomotif UL)

AC SPARTA PRAHA FUTSAL

odchody: Michal Seidler, Tomáš Drahovský, Wilde, Tihomir Novak, Gabriel Rick, Mladen Kocič, Libor Gerčák
příchody: Antonín Hrdina, Azem Brahimi, Angellot, Jiří Vokoun, Benjamin Tušar, William, Jaroslav Slavík, David Snop

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Utkání se odehraje v sobotu 5.9.2020 od 20:30 v hale SPORTCENTRUM SLUNETA. Utkání bude řídit rozhodčí Filip Nešněra, kterému budou asistovat Michal Milner a Lubomír Řeháček.

Jednotné vstupné na utkání je 50 Kč a moderovat ho bude Filip „Koozy“ Lejček, komentátorská kometa FIFY a také bývalý hráč Rapidu, který vstřelil Spartě branku v již zmíněném historicky prvním utkání Rapidu.

Moderátor utkání, Filip „Koozy“ Lejček

Z důvodu bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru je kapacita omezena na 350 platících diváků. Divácký vstup bude otevřen od 19:30. K dispozici bude bufet.

!BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ!

Plakát k utkání