Očekávaný souboj dvou nejvýše postavených celků západní skupiny 2. Ligy se odehrál v pátek večer v kladenské sportovní hale. V té se Rapid střetl s domácím Kladnem, které mělo před utkáním stejně bodů jako Rapid, 24. A jelikož se jednalo o poslední utkání podzimní části, šlo také o utkání o pomyslného půlmistra sezóny, který bude mít lepší pozici do odvetné části.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran, ale bylo to domácí Kladno, které se ve 3.minutě dokázalo prosadit z rohového kopu a dostat se tak do vedení 1:0. Kladnu ovšem vydrželo vedení pouze necelou minutu Radek Hrdý našel z autu Petra Výborného, který neomylně vyrovnal na 1:1.

Další průběh prvního poločasu byl vyrovnaný, se šancemi na obou stranách, několikrát Rapid podržel brankář Tomáš Votava, stejně jako domácí Kladno brankář Tetour. Ve 14. minutě však přišla další standardní situace Kladna, míč se dostal k Petru Šnídlovi, který vypálil k levé tyči a poslal Kladno opět do vedení. Od 14. minuty navíc hrála obě mužstva pod hrozbou šestého akumulovaného faulu, přesto žádný faul už do konce prvního poločasu nepřišel.

To co přišlo, byly šance Rapidu. V závěru prvního poločasu mohli postupně vyrovnat Petr Výborný, který nastřelil pouze brankovou konstrukci, po něm neuspěli ve velkých šancích ani Sorocaba a Tomáš Vobořil. První poločas tak vyhrálo Kladno 2:1.

Druhý poločas začal Rapid mnohem aktivněji a ve 23. minutě se podařilo srovnat – Petr Výborný našel skvělou přihrávkou Sorocabu, který tentokrát nedal domácímu brankáři šanci – 2:2. Hráči Rapidu pokračovali v dobré hře a Kladno bylo pod tlakem, který vyústil ve vedoucí branku na 3:2, když se podruhé v krátkém sledu prosadil Sorocaba.

Kritické momenty přišly mezi 26. a 28. minutou, kdy se Rapid dopustil několika faulů za sebou a dostal se pod hrozbu šestého akumulovaného faulu, což 12 minut před koncem utkáním nebylo ideální. V této fázi bylo Kladno aktivnější a snažilo se vyrovnat, tuto snahu však utnul krásným obloučkem Sorocaba po neméně pěkném průniku Radka Hrdého4:2 pro Rapid.

Ve 34. minutě rozhodčí odpískal sporný faul Radka Hrdého, který byl již šestý akumulovaný. Kladno tak dostalo možnost zahrávat desetimetrový kop, Petr Šnídl však napálil míč pouze do tyče a odražený míč dokázal dostat do bezpečí brankář Tomáš Votava.

V poslední pětiminutovce vsadilo Kladno vše na jednu kartu a začalo hrát power – play. Rapid však dokázal skvěle bránit a až na jednu velkou šanci Kladna svého soupeře už do vyložené šance nepustil. Naopak ve 39. minutě se dokázal prosadit do prázdné branky Lukáš Krok a poslední hřebíček do kladenské rakve zatloukl Tomáš Vobořil, který nekompromisně zakončil samostatný únik.

Rapid tak v utkání podzimu zaslouženě zvítězil nad největším soupeřem v boji o postup do nejvyšší soutěže a do druhé poloviny sezóny bude nastupovat se tříbodovým náskokem na svého soupeře.

FK Kladno  – FC Rapid Ústí nad Labem 2:6 (2:1)

Sestava Rapidu: Votava – Hrdý, Vobořil, Výborný, Sorocaba, Jelínek, Krok – Čapek, Dlouhý

Připraven do hry: Mrázek, Gajdoš, Macháček, Klier

Branky Rapidu: 3 Sorocaba, Výborný, Krok, Vobořil

ŽK Rapidu:  Hrdý, Klier, Výborný, Macháček, Krok, Vobořil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *