V 16. kole 1. Futsal ligy zajížděl Rapid na palubovku šestého týmu tabulky, FTZS Liberec. Rapid chtěl navázat na první ligovou výhru v klubové historii z minulého týdne a odvézt si další bodový zisk.

Petr Zajíček

Bohužel jak už to v této sezóně bývá, začátek utkání zachytil soupeř, když ve čtvrté minutě využil přečíslení zásluhou bývalého hráče Rapidu, Tomáš Vobořila. Následovaly další příležitosti Liberce, ale bez gólového efektu. Ovšem ani Rapid nebyl bez šancí a v průběhu prvního poločasu si jich vytvořil hned několik, které volaly po brance, včetně neproměněné krátké penalty Dominikem Ostrákem. Vyrovnávací branku se podařilo vstřelit v 16. minutě, když Tomáš Jelínek našel v předbrankovém prostoru Jiřího Zápotockého, který nekompromisně prostřelil brankáře domácích – 1:1. V poslední pětiminutovce prvního poločasu byly k vidění příležitosti na obou stranách, ale efektivnější byl domácí Liberec, který dvěma zásahy během minuty a půl odskočil do poločasového vedení 3:1

Jaroslav Zápotocký při obranném zákroku

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první, k vidění byl vyrovnaný futsal a obě mužstva si vytvořila několik příležitostí. Tu nejvážnější měl domácí Benek, který však desetimetrový kop napálil do tyče. Vzhledem k tomu, že čas ubíhal a žádná ze šancí se neujmula, musel se Rapid k uchýlit ke hře bez brankáře. Ta přinesla ovoce ve 34. minutě, když na konci sehrané akce byl Tomáš Jelínek a snížil na 2:3 z pohledu Rapidu. A to, za čím si Rapid v závěru utkání šel se podařilo ve 39. minutě, když se k nástřelu Karla Rozbouda dostal Martin Gajdoš a se štěstím srovnal na 3:3. Domácí Liberec zareagoval oddechovým časem a následnou hrou bez brankáře. Tu dokázal téměř ihned zužitkovat a dostat se opět do vedení – 4:3. To, že Rapid umí poslední sekundy zápasu potvrdil po vítězné brance s Českou Lípou půl vteřiny před koncem také v Liberci, když se po volném kopu a následném odrazu dostal míč k Tomášovi Jelínkovi, který čtyři sekundy před koncem utkání srovnal na 4:4 a tímto výsledkem utkání také skončilo.

Dominik Ostrák

FTZS Liberec – FC Rapid Ústí nad Labem 4:4 (3:1)

FTZS Liberec:  Plechatý T., Bína P., Benek A., Henzl F., Janáček T., Janouš K., Novotný J., Šisler J., Vobořil T., Vrabec K., Žampa V., Žoček J., Vogt D.

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava T., Klečka D., Ostrák D., Jelínek T., Macháček M., Rozboud K., Zajíček P., Koc V., Gajdoš M., Hajaš D., Zápotocký Ji., Zápotocký Ja., Čapek M.

Branky:  4. Vobořil (Janáček), 18. Žoček, 19. Novotný (Žampa), 39. Žoček (Benek) – 16. Zápotocký (Jelínek), 34. Jelínek (Rozboud), 39. Gajdoš (Rozboud), 40. Jelínek

Karty: Klečka, Koc

Rozhodčí:  O. Černý, D. Cichra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *