Poslední kolo druhé ligy přichystalo Rapidu do cesty zápas na palubovce pražských Wizards. Už před utkáním bylo jisté, že se Rapid bez ohledu na výsledek umístí na 4. místě a také domácí tým měl již jistotu záchrany v soutěži. Obě mužstva si tak mohla utkání užít, obzvlášť před skvělou kulisou, kterou domácí tým zorganizoval v rámci loučení se sezónou. Do haly si našlo cestu kolem 100 diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru, za níž by se nemusely stydět ani prvoligové kluby.

Díky jistotě 4. místa mohli v sestavě Rapidu dostat příležitost mladí junioři Daniel Hajaš a Jan Koňa, kterým kryl záda v brance Rapidu další junior Martin Džudža. Bohužel den před zápasem se množily omluvenky z různých, především zdravotních důvodů, a tak do Prahy jelo torzo obvyklé sestavy. Když se po příjezdu do Prahy ukázalo, že dva hráči mají navíc z velkého fotbalu natažený sval, nevypadalo to se šancemi Rapidu nejlépe.

Ale byl to právě Rapid, jemuž vyšel lépe úvod utkání. Nástřel z autu Dominika Dvořáka si našel  na zadní tyči Filip Chrudimský a hned v 1. minutě poslal Rapid do vedení. Ve 3. minutě to mohlo být o dvě branky – Rapid skvěle sehrál aut, na jehož konci byla spálená tutovka Dominika Dvořáka. Po slabším úvodu se probrali také domácí, kteří akcí až do prázdné branky srovnali v 5. minutě stav na 1:1. Po této brance převzali domácí otěže utkání a byli lepším týmem. Rapid si často vypomáhal hrou s brankářem Martinem Džudžou na útočné polovině, což se Rapidu po chybné rozehrávce málem vymstilo, ale domácí v 8. minutě odkrytou branku minuli. Domácí se stále tlačili do zakončení, ale proti brankáři Martinovi Džudžovi byli dlouho neúspěšní. A tak následovaly dva střelecké pokusy Rapidu, ale Matěj Čapek ani junior Jan Koňa domácího brankáře neprostřelili. A tak udeřilo na druhé straně – domácí Dominik Nedvěd se nerozpakoval vypálit ze střední vzdálenosti a poslal domácí do vedení 2:1. Přesto, že si oba celky vypracovaly v závěru prvního poločasu ještě několik příležitostí, branka už nepadla a tak se šlo o poločasové přestávce do kabin za stavu 2:1 pro Wizards.

V úvodu druhé poloviny zápasu byli kromě zajímavého pokusu Dominika Dvořáka lepší domácí hráči, ale Rapid velice pozorně bránil. Přesto se domácí po hrubce v rozehrávce Rapidu mohli dostat do dvoubrankového vedení, ale výtečným zákrokem držel naděje Rapidu juniorský brankář Martin Džudža. Při následujícím protiútoku byl faulován Matěj Čapek – míč si postavil Petr Tichý, který našel volného Jana Koňu, který s trochou štěstí vsítil svou první branku v dresu „A“ týmu a také nejcennější trefu své futsalové kariéry – 2:2. Bohužel vyrovnaný stav nevydržel ani minutujeden z domácích hráčů se opřel do míče ze střední vzdálenosti a i tentokrát to byl recept na vsítění branky do sítě Rapidu – 3:2 pro Wizards. A když se domácí Michal Blažek ve 27. minutě prosadil podruhé a zvýšil již na 4:2 pro Wizards, nevypadalo s bodovými šancemi Rapidu vůbec dobře. Jenže Rapid se nevzdal a ukázal velkou morální sílu. Ve 29. minutě se dostal po pěkné přihrávce do úniku Filip Chrudimský a krásnou ranou nedal domácímu brankáři šanci – 4:3. Rapid v této fázi utkání hrál převážně power – play s brankářem Martinem Džudžou a bodový zisk najednou dostával reálné obrysy. Ty dostaly pevný základ ve 32. minutě, kdy vyrobil domácí brankář nevídanou hrubku, kterou namazal Dominikovi Dvořákovi, pro nějž nebyl problém vsítit vyrovnávací branku – 4:4. Rapid, i přes vyrovnávací branku, pokračoval v power – play a tato taktika přinesla své ovoce – ve 33. minutě, necelou minutu po vyrovnávací brance, rozehrál Rapid z power – play povedenou akci, na jejímž konci byl Daniel Hajaš jenž střelou do odkryté branky poslal Rapid do vedení 5:4 a připsal si jako junior, stejně jako Jan Koňa, svou první trefu v „A“ týmu. A když se za další minutu, po parádní kombinaci s Dominikem Dvořákem, prosadil Daniel Hajaš podruhé, byl dokonalý obrat na světě. Do konce utkání však zbývalo ještě 7 minut a domácí rozehráli hru bez brankáře. Tu však obrana Rapidu dokázala výborně bránit a téměř k ničemu domácí tým nepustila. Naopak ve 38. minutě dokázal svým důrazem připravit o míč domácího hráče Matěj Čapek a sedmou brankou do odkryté domácí branky definitivně rozhodl toto utkání, které Rapid zvítězil 7:4.

I když z pohledu tabulky tato výhra nic neřeší, jedná se o velice cenné tři body, vzhledem ke stavu kádru, v jakém Rapid do Prahy vyrazil. Skvělý výkon podali všichni tři junioři. Brankář Martin Džudža výbornými zákroky držel Rapid ve hře o bodový zisk a premiérové trefy juniorů Daniela Hajaše a Jana Koni v konečném důsledku znamenaly tři body pro Rapid. Kromě vstřelených branek navíc podali také velice dobrý výkon a již nyní se tak dostavuje první ovoce práce s mládeží, jež je pro vedení klubu jedna z hlavních priorit. Definitivní tečkou za letošní sezónou bude pro „A“ tým finále Okresního poháru proti Boce Ústí nad Labem. Utkání se odehraje již ve čtvrtek 4.4. ve sportovní hale v Krupce.

Wizards futsal – FC Rapid Ústí nad Labem 4:7 (2:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Čapek, Dvořák,  Koňa, Chrudimský – Dlouhý, Tichý, Hajaš, Votava

Branky Rapidu: Chrudimský 2, Hajaš 2, Koňa, Dvořák, Čapek

ŽK Rapidu: Koňa, Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *