V DOHRÁVCE 10. KOLA 1. FUTSAL LIGY ČEKAL NA RAPID PO DELŠÍ DOBĚ DOMÁCÍ ZÁPAS NA SLUNETĚ, DO ÚSTÍ NAD LABEM PŘIJELY ČESKÉ BUDĚJOVICE ŽIVIT NADĚJI NA PLAY-OFF.

Rapid trápí v této sezóně první poločasy, ale v nedělním utkání proti českobudějovickému Dynamu PCO to bylo jinak. Rapid se dostal do vedení hned v 1. minutě, kdy přečíslení 3 na 2 využil na zadní tyči do prázdné branky Matěj Čapek 1:0. České Budějovice se snažily o kontr, ale Rapid pozorně bránil a byl za to odměněn druhou brankou, kdy se pěkným bodlem prosadil Petr Zajíček 2:0. České Budějovice zvyšovali svůj tlak a v 9. minutě zachránila Rapid od inkasované branky tyčka. A tak se sít rozvlnila opět na druhé straně. Jiří Zápotocký pomohl v defenzivní práci svému spoluhráči, vybojoval míč, vyslal přihrávkou Petra Výborného, který si kličkou poradil s hostujícím brankářem a zvyšoval již na 3:0. Když se i přes další šance Českých Budějovic prosadil znovu Rapid v 18. minutě krásnou brankou na 4:0, zdálo se, že na Rapid by mohlo čekat klidnější utkání se šťastným koncem. Tento scénář ovšem nabral za své díky dvěma slepeným brankám Petra Benáta v závěru prvního poločasu, který tak skončil vítězstvím Rapidu 4:2.

Petr Výborný před brankou na 3:0

Úvod druhého poločasu vyšel lépe českobudějovickým, kteří se nejdříve blýskli krásnou ranou do tyče, ale ve 24. minutě se již mohli radovat poté, co vystihli nepřesnou rozehrávku Matěje Čapka a následně se z dorážky prosadil David Radouch4:3. Ve 27. minutě přišel zlomový okamžik utkání. Petr Tichý se dostal po dlouhém pasu za obranu soupeře a přehazoval vybíhajícího brankáře Křížka. Míč, který směřoval do branky zastavil brankář Dynama rukou mimo brankové území a rozhodčí tento prohřešek ocenil vyloučením. Vzhledem k tomu, že hostující tým přijel bez druhého brankáře, musel do branky hráč z pole, Stanislav Peterek.

Zlomový okamžik zápasu, brankář hostí zahrává rukou mimo pokutové území, za což byl následně vyloučen.

Rapid kromě toho získal také dvouminutovou přesilovku, tu ovšem nezahrál dobře a tak se České Budějovice držely stále na dostřel jediné branky. A hrozba vyrovnávací branky se naplnila ve 30. minutě, když se z dorážky na zadní tyči prosadil Petr Benát4:4. Rapid však dokázal téměř ihned odpovědět. Václav Koc předložil míč Matějovi Čapkovi, který nastřelil tyč hostující svatyně, ale míč se odrazil opět k Václavu Kocovi, který míč uklidil do odkryté branky 5:4 pro Rapid. A ve 33. minutě se Rapid radoval znovu. Skvělou individuální akci Petra Tichého zužitkoval na zadní tyči ve skluzu Martin Macháček6:4. Když ve 35. minutě zvyšoval Petr Zajíček již na 7:4, zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Hostující Dynamo se ovšem nevzdalo a začalo hrát power-play, která přinesla gólový efekt ve 37. minutě 7:5. Ve 39. minutě se Rapid zbytečně dvakrát vydal do hry s brankářem na útočné polovině a pokaždé z toho byla hrozba pro domácí branku. Rapid nejdříve zachránilo břevno, podruhé zachraňoval brankářským zákrokem na brankové čáře Petr Tichý, který za ruku dostal červenou kartu a Dynamo možnost penalty. Na tu se postavil do branky Tomáš Mrázek, který ovšem nezabránil minutu a pár sekund před koncem brance na 7:6 z pohledu Rapidu.

Penalta hostujícího Dynama minutu před koncem utkání

Do konce zápasu zbývala více než minuta čistého času, což je z předcházejících zkušeností více než dlouhá doba, přesto si Rapid již své vítězství v závěru pohlídal a mohl se radovat z cenné výhry 7:6 a odlepení z posledního místa tabulky nejvyšší soutěže.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Odehráli jsme další standardní zápas s výjimkou toho, že tentokrát jsme vedli v průběhu první půle 4:0. Přes důrazné upozorňování v poločasové pauze se naplnila má slova o naší defenzivní činnosti a soupeř dotáhl na 4:4. Utkání proti Českým Budějovicím rozhodla situace, kdy brankář soupeře zahrál rukou a mezi tyče musel jít hráč z pole. Přes větší tlak Jihočechů se nám podařilo odskočit o tři branky a divoký závěr zápasu jsme uhráli na výsledek v náš prospěch. Nevídaný zákrok předvedl Petr Tichý, kdy chytil jasnou gólovou situaci i za cenu červené karty. Jsem rád za výsledek, nikoliv za předvedenou hru.“

Jiří Hrbáč (hráč): „V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství, odehráli velmi dobré utkání a trestali naše chyby. My zažili špatný vstup do zápasu a po celé střetnutí jsme pouze dotahovali. Když jsme přežili oslabení a vyrovnali na 4:4, věřil jsem, že utkání zvládneme a otočíme v náš prospěch. Bohužel jsme vzápětí po naší nekoncentrovanosti obdrželi gól na 5:4 z pohledu Rapidu. Poté Ústí nad Labem odskočilo na rozdíl tří branek a i přes naší power-play si zápas pohlídali.“

FC RAPID ÚSTÍ N. L – SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE 7:6 (4:2)

FC Rapid Ústí nad Labem:  Votava (Mrázek) – M. Čapek, Rozboud, Tichý, Macháček, Koc, Zajíček, Výborný, Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký

SK Dynamo PCO České Budějovice:  Křížek – Pouzar, J. Hric, Peterek, Benát, D. Hric, Hrbáč, Radouch

Branky: 1. Čapek (Zajíček), 6. Zajíček (Rozboud), 10. Výborný (Jiří Zápotocký), 18. Tichý (Votava), 31. Koc (Čapek), 33. Macháček (Výborný), 35. Zajíček (Jiří Zápotocký) – 20. Benát (Hrbáč), 20. Benát, 24. Hrbáč, 30. Benát (Pouzar), 37. Hrbáč (Peterek), 39. Radouch (pen.)

Karty: 20. Čapek, 29. Rozboud, 30. Jiří Zápotocký, 32. Koc, 39. Tichý (ČK) – 16. J. Hric, 27. Křížek (ČK)

Rozhodčí: Černý – Kresta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *