V 18. kole druholigové soutěže čekal na Rapid výjezd na palubovku plzeňského Jeriga, pátého týmu tabulky. Pro obě mužstva se jednalo vzhledem k jejich ambicím o důležitý zápas, větší důležitost však mělo utkání pochopitelně pro Rapid vzhledem k boji o první místo v tabulce.

A hned v první minutě mohli vidět dorazivší diváci několik střeleckých pokusů. První střeleckou příležitost mělo Jerigo zásluhou aktivního Šebka, na nějž navázal na druhé straně dvěma pokusy Lukáš Krok, ale ani jeden z hráčů nebyl úspěšný. První branky se diváci dočkali v 7. minutě, Tomáš Vobořil našel pěknou přihrávkou na zadní tyči Martina Dlouhého, který poslal Rapid do vedení 1:0.

V 10. minutě mohlo být srovnáno, rozhodčí posoudili zákrok na Radka Hrdého jako čistý, domácí šli do přečíslení, Tomáš Votava v brance Rapidu však podržel své mužstvo. Ve 12. minutě přišlo velké ohrožení i na druhé straně, ale Radka Hrdého vychytal nadvakrát Daniel Klečka v brance Jeriga.

V tuto dobu měl Rapid na kontě již několik akumulovaných faulů a bohužel se postupem času potvrdilo to, čeho se hráči obávali již před utkáním. Ve 13. minutě Rapid nasbíral již pátý akumulovaný faul a zbytek prvního poločasu tak hrál pod hrozbou šestého faulu a dlouhé penalty. V 15. minutě měl velkou příležitost Šebek, ale Tomáš Votava byl opět na místě. A tak udeřilo na druhé straněLukáš Krok využil prostoru ve středu hřiště, prošel do předbrankového území a umístěnou střelou zvýšil na 2:0 pro Rapid. V 18. minutě se bohužel vyplnil černý scénář – rozhodčí posoudil zákrok na Šebka jako nedovolený a jelikož se jednalo o šestý faul, měl domácí Šebek možnost snížit z dlouhé penalty nebo z místa prohřešku. Vybral si druhou variantu a i s trochou štěstí prostřelil brankáře Tomáše Votavu2:1 pro Rapid. Vrátit dvoubrankové vedení Rapidu mohl Lukáš Krok, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč. Ve 20. minutě přišel další sporný okamžik. Domácí brankář dlouhým výhozem hledal v závěru prvního poločasu před brankou svého spoluhráče, míč vyboxoval ve vzduchu Tomáš Votava, podle rozhodčích však v rozporu s pravidly – následoval tedy další akumulovaný faul a další penalta 3,4 sekundy před koncem prvního poločasu. Míč si opět postavil domácí Šebek, ale tentokrát neuspěl. Z následného rohového kopu nedokázali domácí využít velkou příležitost a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Rapid.

Vstup do druhého poločasu se Rapidu vůbec nepovedl a domácí hned v první minutě nastřelili tyč branky Rapidu. Následovaly další příležitosti Jeriga, tento úsek přerušila velká šance Tomáše Vobořila, která zůstala neproměněna. Ve 24. minutě fauloval v pokutovém území Matěj Čapek domácího Šebka a rozhodčí nařídili další penaltu. Domácí hráč míč napálil do tyčky, radost brankáře Votavy však byla zchlazena další diskutabilní žlutou kartou, což nevydržel ani jinak velice klidný kapitán a zároveň trenér Rapidu a futsalová legenda Martin Dlouhý, který dosavadní počínání rozhodčích okomentoval mírně řečeno na své poměry velice živě.

Zdálo se, že i tato domluva měla svůj význam, jelikož se konečně začal hrát futsal, což hrálo do karet Rapidu. Ten si během několika minut vytvořil řadu velkých příležitostí, které však povětšinou pochytal skvěle chytající Klečka v brance Jeriga. Ve 28. minutě se však Rapidu jen přeci podařilo zvýšit své vedení, když spolupráci Václava Sloupa a Radka Hrdého zužitkoval v branku druhý jmenovaný 3:1 pro Rapid. Jerigo však nesložilo zbraně a i hned z rozehry rozehrálo gólovou akci3:2 pro Rapid. V dalších minutách měl více ze hry Rapid, kontroloval hru a vytvořil si opět několik šancí, které bohužel zůstaly neproměněny.

V závěrečné pětiminutovce rozehrálo Jerigo powerplay, kterou Rapid dobře bránil a vytvořil si během ní opět několik šancí na rozhodnutí utkání. Tyto šance ovšem zůstaly neproměněny, což se ukázalo v závěru jako klíčové. Ve 40. minutě mělo Jerigo obrovskou šanci, která nejprve skončila na tyči a následnou dorážku vychytal brankář Rapidu Tomáš Votava. Jerigo dostalo možnost rozehrát aut necelé tři sekundy před koncem, míč se dostal přes dalšího hráče až na zadní tyč, kde dokázal domácí Ondřej Vitouš srovnat 0,8 sekundy před koncem utkání na 3:3.

Rapid tak ztratil v závěru výhru a tím také důležité dva body v boji o první místo tabulky. Situaci má však stále ve svých rukách. Do konce soutěže zbývají tři zápasy a do nich půjde minimálně s tříbodovým náskokem na druhé Kladno.

FC Jerigo 1994 Plzeň  – FC Rapid Ústí nad Labem 3:3 (1:2)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Vobořil, Krok, Dlouhý – Klier, Sloup, Výborný, Hrdý

ŽK Rapidu: Vobořil, Hrdý, Votava

Branky Rapidu: Dlouhý, Krok, Hrdý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *