V 15. kole čekalo na Rapid krajské derby a dal se očekávat z několika důvodů těžký zápas. Tím prvním byl soupeř, nevyzpytatelný a druhý nejlépe střílející tým soutěže FC Baník Chomutov. Dalšími důvody bylo několik absencí a také lovosický azyl, kde Rapid toto utkání odehrál kvůli basketbalové AllStar Game na Slunetě.

V úvodu utkání byl aktivnější Rapid, ale v úvodních minutách diváci vyloženou šanci neviděli. To se změnilo v 6. minutě, když se po volném kopu Rapidu dostal k míči Martin Macháček, který nekompromisní střelou pod břevno otevřel účet utkání – 1:0. Když se za další minutu opět prosadil Martin Macháček a zvýšil na 2:0 vypadalo vše velmi dobře. To se však změnilo na začátku 11. minuty, kdy chyby brankáře Tomáše Votavy využil soupeřův hráč a snížil na 1:2 z pohledu Chomutova.

Rapid ovšem zareagoval nejlépe jak mohlLukáš Krok se probil po levé straně a střelou levou nohou zvýšil na 3:1 pro Rapid. Ve 14. minutě viděli diváci jednu z nejpodařenějších akcí zápasů – nařízený volný kop si vzala do parády dvojice Tomáš Vobořil, Martin Dlouhý a druhý jmenovaný využil parádního signálu a zvýšil již na 4:1. Tečku za prvním poločasem udělal opět Martin Macháček po parádním voleji – 5:1.

Druhý poločas začal tak, jak si Rapid nepřálve 21. minutě snížil Chomutov na 2:5 ze svého pohledu. Ve 25. minutě si však po protiútoku zásluhou Václava Sloupa vzal Rapid čtyřbrankové vedení zpět6:2. Chomutov ovšem potvrzoval, že branky střílet umí a tak to bylo ve 26. minutě 6:3. I na tuto branku však Rapid zareagoval a prosadil se kdo jiný, než Martin Macháček7:3. Ve druhé polovině druhého poločasu, kromě zahozené penalty, vyrukoval Chomutov s power – play, kterou nutno říct hrál velmi dobře a vytvořil si několik velmi nebezpečných příležitostí. Z nich nakonec vytěžil dvě branky, Rapid se dokázal zásluhou Tomáše Vobořila prosadit do prázdné branky a tak Rapid zvládl další krok k vytouženému cíli a porazil Chomutov 8:5.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (Rapid)
„Po dlouhé době jsme nastoupili v okleštěné sestavě a jsem rád, že zápas pro nás dopadl výsledkově dobře. Hlavně díky tomu, že jsme si v první půli vypracovali čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase se nám nedařilo příliš držet míč, ale přesto jsem rád, že jsme nakonec zápas zvládli a dovedli ho do vítězného konce.“

Jan Brič (Baník)
„Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a udeřit z brejků, naopak nebylo žádoucí inkasovat první branku, což se nám bohužel nepodařilo. Ve druhém poločase bylo utkání otevřené a při troše štěstí jsme mohli zápas ještě více zdramatizovat. Opět jsme doplatili na špatnou koncovku.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Baník Chomutov 8:5 (5:1)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Sloup, Vobořil, Dlouhý – Klier, Macháček, Krok, Výborný

Připraven: Mrázek

Branky Rapidu: Macháček 3, Vobořil 2, Dlouhý, Krok, Sloup

ŽK Rapidu: Macháček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *