V neděli hostil Rapid na domácí palubovce na Slunetě v severočeském derby FTZS Liberec. Oba týmy chtěly napravit zaváhání z úvodního kola 1. Futsal ligy.

V úvodu utkání byl o něco aktivnější domácí Rapid, který si vypracoval dvě zajímavé střelecké pozice zásluhou Výborného a Koce, leč bez úspěchu. Jedním ze zlomových okamžiků zápasu byla 4. minuta. Nejprve se hostující hráč nešťastně srazil s domácí nadějí Danielem Hajašem, pro něhož zápas skončil a navíc ho čeká minimálně dvouměsíční rekonvalescence. Z následující akce, po chybě bránících hráčů Rapidu, se navíc hostující Liberec dostal do vedení. A aby toho nebylo málo, při obdržené brance se zranil brankář Tomáš Votava, jehož čeká také několikatýdenní rekonvalescence. Do branky Rapidu nastoupil Tomáš Mrázek, který v 8. minutě inkasoval druhou branku utkání po jednoduché akci libereckého týmu. Rapid ani Liberec žádnou ze svých dalších šancí v prvním dějství neproměnili a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 z pohledu Rapidu.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. Dění na palubovce bylo vyrovnané, Rapid byl místy častěji na míči a aktivnější, branky však střílel pouze efektivní soupeř. Liberec dokázal do konce utkání vstřelit ještě tři další branky, Rapid naopak žádnou a tak utkání skončilo na první pohled jednoznačným výsledkem 5:0 pro Liberec.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápas rozhodlo naše neproměňování brankových příležitostí. Když se Liberec dostal do dvoubrankového vedení, zatáhl obranu a nám nebylo souzeno vstřelit branku. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): „Rapid si na začátku zápasu vypracoval šance, nás podržel gólman. Poté jsme se dostávali více do hry a vytěžili více ze šancí, které jsme si vytvořili. Zápas byl bojovný, na hřišti se pralo o každý flek, ostatně jako každé utkání s Rapidem.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FTZS Liberec 0:5 (0:2)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (4. T. Mrázek) (Smolař) – Jaroslav Zápotocký, Jiří Zápotocký, P. Výborný, Gajdoš – Zajíček, M. Macháček, Koc, do 4. Hajaš – od 4. Klier, připraven M. Čapek.

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – Vobořil, T. Jelínek, Žampa, P. Bína – Vik, Baran, Benek, Žoček – od 27. Baláž, od 27. Janouš, od 27. Hořák, od 27. Janáček.

Branky:  4. Benek (Vik), 8. Vik (Benek), 26. Žampa (Jelínek), 30. Vik (Baran), 39. Hořák (Janouš)

Karty:  20. Zajíček , 39. Čapek

Rozhodčí:  Lasch – Vlašič, Mollinger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *