19. Kolo 1. Futsal ligy svedlo dohromady dva sousední kluby, Rapid se v lovosické hale Chemik střetl v severočeském derby s favorizovaným Svarogem Teplice.

Papírové předpoklady zněly jasně. Svarog, jeden z hlavních aspirantů na titul a tým nabitý zahraničními hráči, přijel do Lovosic plnit roli favorita. Tuto skutečnost podtrhl ten fakt, že Rapid nastoupil do utkání bez několika hráčů běžné sestavy, svou šanci tak opět dostali dorostenci kategorie U17.

Úvod utkání patřil dle očekávání Svarogu, ale Rapid koncentrovaně a disciplinovaně bránil v čele s brankářem Klečkou. Svarog se však dostal poměrně brzy do vedení, když v 6. minutě využil rychlou individuální akci jeden z hostujících hráčů – 0:1. V dalším průběhu prvního poločasu, byl Svarog aktivnější, ale Rapid rozhodně nehrál druhé housle a soupeři roli favorita znepříjemňoval.

Ve 13. minutě měl do konce na sálovkách vyrovnání Petr Výborný, ale neuspěl. A tak udeřilo na druhé straně, když pěkný střelecký pokus Felipinha skončil až v brance – 0:2. Rapid však i nadále bojoval a v 17.minutě dostal šanci zahrávat desetimetrový kop po ruce a šestém akumulovaném faulu. K míči se postavil Mello a snížil na 1:2. Svarog si však téměř okamžitě vzal po pěkné kombinaci dvoubrankové vedení zpět1:3. Poslední slovo v prvním dějství mohl mít Rapid, další desetimetrový kop po faulu na Václava Koce již Mello neproměnil a tak se šlo do kabin za stavu 1:3 z pohledu Rapidu.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe Svarogu, který dokázal zužitkovat ve 23. minutě volný kop a z přímé střely odskočil na tři branky. Ve 30. minutě však dokázal Rapid odpovědět. Přihrávku Mella dokázal proměnit dobře hrající Petr Výborný2:4. Bohužel stejně jako v prvním poločasu dokázal Svarog okamžitě odpovědět a brankou na 5:2 znovu odskočit.

V poslední desetiminutovce to začala na palubovce pořádně jiskřit. Nejprve Svarog zvýšil na 6:2, poté byl vyloučen teplický Varela. Pokutový kop po jeho faulu proměnil Petr Výborný a snížil na 3:6. Poslední slovo v utkání však měly opět Teplice, které dokázaly v závěru utkání přidat další dvě branky a získat tak tři body za výhru 3:8. Rapid se však za svůj výkon v okleštěné sestavě rozhodně stydět nemusí.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Do utkání jsme vstoupili s řadou absencí, přesto jsme podali mnohem lepší výkon než v České Lípě. Soupeř potvrdil svou vysokou kvalitu, za předvedený výkon se však stydět rozhodně nemusíme. Kromě zlepšeného výkonu je pozitivem, že i při absenci bratrů Zápotockých dostali šanci dorostenci z kategorie U17, kteří mohou v budoucnu čerpat ze získaných zkušeností.“

Felipinho (hráč Svarog FC Teplice):  „Byl to dnes dobrý zápas. Promarnili jsme ale několik gólových šancí a naopak dostali branky, které normálně nedostáváme. Z toho se ale poučíme a v příštích zápasech budeme silnější.“

FC Rapid Ústí nad Labem – Svarog FC Teplice 3:8 (1:3)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Pedro, Koc, Maxa, Výborný – Mello, Čapek (C), Fernando, Schorsch – Gajdoš Připraven: Smolař

Svarog FC Teplice: Hůla (Ben) – Pacheco, Diece, Rodriguinho, Felipinho – Varela, William, Senra, Abrham Připraveni: Slepčík, Rhouila, Kopecký, Künzl

Branky: 19. Mello (10 m kop), 30. Výborný (Mello), 35. Výborný (10 m kop) – 6. Senra, 15. Felipinho (William), 19. Senra (Varela), 23. Varela, 31. Felipinho (Senra), 33. Diece (Senra), 36. Diece (Rodriguinho), 39. Felipinho (Senra)

ŽK: 29. Koc, 31. Pedro (Rapid)

ČK: 35. Varela (Svarog)

Rozhodčí: Řeháček, Laštovička – Millner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *