Náročný víkend, který vyvrcholil nedělním utkáním „A“ týmu na palubovce Českých Budějovic, odstartoval již v sobotu, kdy se kategorie U17 a U19 vypravily do Neratovic, kde je čekal čtvrtý turnaj nejvyšších mládežnických soutěží. Na Rapid čekaly atraktivní zápasy proti Slavii a Spartě Praha.

Dorostencům přidal na atraktivitě jednotlivých zápasů také fakt, že pražská S byla v závěsu za Rapidem na druhém a třetím místě tabulky 1. Dorostenecké ligy a daly se tak očekávat zajímavé futsalové duely. Jako první nastoupila kategorie U17 proti Slavii Praha a od úvodu zápasu diktovala tempo hry. Slavie však velmi zodpovědně bránila a snažila se vyrážet do nebezpečných protiútoků. V prvním poločase viděli diváci jedinou branku, kterou vstřelil po výborné individuální akci Jaroslav Zápotocký. Když v polovině druhého poločasu dokázal Rapid odskočit zásluhou Jana Gajdoše na rozdíl dvou branek, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Slavia však dokázala vzápětí snížit a v závěru utkání neproměnila velkou šanci na vyrovnání, kterou zlikvidoval Ondřej Orság v brance Rapidu. Předtím však naopak Rapid neproměnil své velké šance a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou Rapidu 2:1.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – SK Slavia Praha U17 2:1 (1:0)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Schorsch, Gajdoš – Dunka, Makula

Branky Rapidu: Zápotocký Jaroslav, Gajdoš Jan

Zápas stejných soupeřů v kategorii U19 byl jasnou záležitostí. Rapid díky nedostatku hráčů této kategorie doplnil sestavu o mladší hráče širšího kádru U17, tak aby opory pošetřily síly na další utkání U17 proti Spartě a na utkání U19 také proti Spartě, kde bylo cílem získat pro juniory první body. Sestava U19 proti Slavii tak měla v průměru 16 let a proti svému až o 4 roky staršímu soupeři, který měl v sestavě některé hráče ligového áčka, neměl nárok. Přesto se jedná o velice přínosnou zkušenost, která se může v budoucnu zúročit. Podobné výsledky si připisovali dva roky zpět i nynější dorostenci, kteří nastupovali proti o několik let starším hráčům a nyní vedou celou dorosteneckou ligu.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – SK Slavia Praha U19 0:10 (0:7)

Sestava Rapidu: John – Schorsch (C), Husák, Makula, Bajger – Lacko, Dunka

Do utkání proti Spartě šli dorostenci (U17) povzbuzeni výhrou proti Slavii a s jasným cílem, kterým bylo získat 7. výhru v řadě. Od úvodu utkání Rapid opět diktoval tempo hry, ale dlouho se nemohl gólově prosadit. To se povedlo až ve 13. minutě, kdy na konci výborně sehrané secvičené akce byl Jan Gajdoš. Na něho zanedlouho navázal parádním sólem Jaroslav Zápotocký, který uzavřel stav prvního poločasu na výsledku 2:0 pro Rapid. V úvodu druhého poločasu dokázal Rapid odskočit o tři branky zásluhou Jana Schorsche, který dobře prošel po levé straně a svou dělovkou pod břevno nedal brankáři Sparty šanci. Sparta ovšem brzy snížila z volného kopu opět na rozdíl dvou branek. Rapid si ovšem zbytek zápasu pohlídal a díky dalším pěkným brankám Jana Gajdoše a Jana Schorsche zatížil soupeřovo konto celkem 6 brankami. Na konečné výhře nic nezměnily ani dvě inkasované branky při soupeřově power play v závěru zápasu. Kategorie U17 tak zakončí rok 2021 na 1. místě Dorostenecké ligy s výtečnou bilancí 7 výher ze sedmi zápasů.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – AC Sparta Praha 17 U17 6:3 (2:0)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Schorsch, Gajdoš – Dunka, Makula, Lacko

Branky Rapidu: Gajdoš Jan 3, Schorsch 2, Zápotocký Jaroslav

Poslední utkání dne měla na starosti kategorie U19, která nastoupila posilněna o opory U17 proti Spartě U19 s jasným cílem a tím bylo získat první body do tabulky 1. Juniorské ligy. Od úvodu utkání bylo zřejmé, že se bude jednat o vyrovnané utkání, přesto měl Rapid mírně navrch a byla znát větší sehranost a připravenost hráčů Rapidu. Ten si vytvořil v prvním poločase řadu šancí, ujala se ovšem pouze skvělá dalekonosná střela Jiřího Zápotockého, který poslal Rapid do vedení 1:0. Tento stav vydržel celý první poločas a to i díky dobrým zákrokům brankáře Rapidu Matyáše Johna. I přes herní převahu Rapidu však dokázala Sparta jen přece vyrovnat a to z penalty po faulu již zmiňovaného brankáře Rapidu. Rapid v závěru utkání vysunul svého brankáře na útočnou polovinu a to se ukázalo jako rozhodující faktor. Pět minut před koncem utkání našel Matyáš John na zadní tyči Marka Bajgera a jediný právoplatný hráč U19 protrhl svou střeleckou smůlu z prvního poločasu a rozhodl o výhře Rapidu 2:1 a také o prvních bodech ta prvoligové tabulky kategorie U19.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – AC Sparta Praha 17 U19 2:1 (1:0)

Sestava Rapidu: John – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Gajdoš, Bajger – Dunka, Makula, Husák

Branky Rapidu: Zápotocký Jiří, Bajger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *