O víkendu se rozjela 1. Juniorská liga a nechyběli u toho ani junioři Rapidu. Rapid pořádal v Kadani (kvůli nedostatku volných hal v Ústí nad Labem) 1. turnaj, v němž přivítal zvučné soupeře – pražskou Spartu a Slavii!

Jako první vstoupila do hry kategorie U17, která se utkala se Slavií Praha, obhájcem titulu z loňského ročníku Juniorské ligy v kategorii U17. Pro hráče Rapidu tak šlo hned na začátek o velice těžkou zkoušku, jež měla napovědět o tom, zda jsou předsezónní ambice „sedmnáctky“ (první polovina tabulky) reálné.

Úvod utkání byl ve znamení dobré práce obou defenzív, přesto si obě mužstva vytvořila několik zajímavých příležitostí. V prvním poločasu měla více šancí Slavia a také se ujala vedení 1:0.

Hráči Rapidu však i přes nepříznivý vývoj zlepšili ve druhém poločase svůj výkon, přidali na napadání a agresivitě, z čehož pramenila vyrovnávací branka Marka Tamáše. Ve chvíli, kdy se zápas blížil k remízovému konci, se stalo něco neuvěřitelného. 4 sekundy před koncem utkání vykopl brankář Rapidu Martin Džudža přes celé hřiště míč na soupeřovu branku. Brankář Slavie míč pouze vyrazil k Marku Tamášovi, který v poslední vteřině utkání dopravil míč do branky a rozhodl tak o senzační výhře Rapidu 2:1!

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – SK Slavia Praha U17 2:1 (0:1)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Gajdoš, Maxa

Branky Rapidu: Tamáš 2

ŽK Rapidu: Dvořák

Stejný soupeř, vyšší věková kategorie. Tak by se dal popsat zápas „devatenáctky“ Rapidu proti „devatenátce“ Slavie. Bohužel Rapid se potýká s nedostatkem hráčů věkové kategorie U19, ta je tak složena především z hráčů kategorie U17, pro něž se jedná o cenné zkušenosti. Vzhledem k tomuto faktu nevstupovala kategorie U19 do sezóny s konkrétními cíli. Tím hlavním je získávání zkušeností.

Přesto zápas proti Slavii ukázal, že i mladší hráči se dokážou vyrovnat starším soupeřům. Utkání bylo po celý jeho průběh vyrovnané, i když jen přeci více ze hry měla Slavie. Přesto to byl Rapid, který se mohl dostat do vedení, ale bohužel nastřeloval jen brankovou konstrukci soupeřovi branky. První poločas skončil bez branek, bohužel v úvodu toho druhého se podařilo Slavii přetavit ve vedoucí branku standardní situaci po dvojím hraní brankáře Rapidu. Přes snahu Rapidu se vyrovnávací branku nepodařilo vstřelit, naopak Slavia ještě jednu branku vsítila a mohla se radovat z vítězství 2:0.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – SK Slavia Praha U19 0:2 (0:0)

Sestava Rapidu: Smolař – Sedláček (C), Dvořák, Peter, Kugler – Koňa, Maxa, Gajdoš

V druhém utkání čekal na hráče U17 další pražský velkoklubSparta Praha. Hráči Rapidu věděli, že je čeká velice těžké utkání, přesto bylo cílem navázat na výhru v prvním utkání a odvézt si z Kadaně plný počet bodů.

Tento plán se začal naplňovat již v prvním poločase, kdy se při hře s brankářem v poli prosadil střelec dvou branek z prvního utkání, Marek Tamáš. První poločas byl vyrovnaný, Sparta byla velice pohyblivá, ale Rapid velmi dobře bránil. Přesto byla Sparta několikrát blízko vstřelené brance, především z nebezpečných nástřelů při standardních situacích, ale na místě byl vždy pozorný brankář Rapidu Martin Džudža, jemuž několikrát pomohla také branková konstrukce.

Do druhého poločasu šel tak Rapid s jednobrankovým vedením, které se podařilo navýšit na 2:0 opět brankou Marka Tamáše. Sparta vyrukovala v závěru utkání s power – play, tu však hráči Rapidu odbránili skvěle a žádnou branku svému soupeři nepovolili. U17 se tak mohla radovat i z druhé výhry a z Kadaně si tak veze plný počet bodů a solidní základ do dalších bojů.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – AC Sparta Praha U17 2:0 (1:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Gajdoš, Maxa

Branky Rapidu: Tamáš 2

Závěr 1. turnaje Juniorské ligy obstaral souboj Rapidu a Sparty U19. Rapid byl složen opět především z hráčů kategorie U17 a stejně jako v prvním utkání proti pražské Slavii byl svému soupeři vyrovnaným protivníkem. Přesto to byla právě Sparta, která zvítězila v prvním poločase 1:0. Když v průběhu druhého poločasu dokázali Sparťané své vedení navýšit na 2:0, zdálo se, že je o vítězi utkání rozhodnutou.

Hráči Rapidu však vyrukovali s hrou bez brankáře a brankou patnáctiletého Jiřího Zápotockého dokázali vykřesat jiskřičku naděje. Tu se však v bodový zisk nepodařilo přetavit i přes řadu dalších šancí. Přesto byl výkon v tomto zápase velkým příslibem jak do zápasů kategorie U19, tak především do zápasů kategorie U17.

FC Rapid Ústí nad Labem U19 – AC Sparta Praha U19 1:2 (0:1)

Sestava Rapidu: Smolař – Hajaš, Sedláček, Kugler, Peter – Džudža, Jiří Zápotocký

Branka Rapidu: Jiří Zápotocký

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *