Poté, co Rapid podlehl kontumačně Chotěboři, přišel o šanci bojovat o první dvě příčky tabulky. Přesto to může být právě Rapid, který rozhodne souboj Kladna s Českými Budějovicemi o postup do nejvyšší soutěže. Momentálně jsou v tabulce českobudějovičtí na prvním místě díky lepšímu vzájemnému utkání s kladenskými futsalisty.

A budou to právě kladenští futsalisté, kteří budou spoléhat na pomoc Rapidu. Na Rapid však nečeká vůbec nic jednoduchého. Do cesty se mu totiž postaví soupeř, který táhne dlouhou vítěznou sérii a další vítězný korálek bude chtít navléknout i v Teplicích, kde bude nezvykle Rapid toto utkání hrát. Důvodem je vytíženost tradiční domácí haly na Slunetě.

A na koho se fanoušci mohou těšit? Soupeř z Českých Budějovic má velice zkušený kádr i na futsalové scéně. Dlouhá léta patřili budějovičtí ještě jako PCO Rudolfov k nejlepším sálovkářským týmům v Evropě, což potvrdili také druhým místem na evropském poháru UEFS v minulé sezóně. Respekt budí především kádr jihočechů, kde fanoušci najdou řadu známých jmen ze zelených pažitů. Tím nejznámějším z nich je Roman Lengyel, stříbrný medailista z ME do 21 let, hráč, jenž má na svém kontě přes sto ligových startů, které si připsal například i v pražské Spartě a také dlouho působil v ruské nejvyšší soutěži. Dalším známým jménem je Petr Benát, hráč s ligovými zkušenostmi, který kopal ligu právě v Teplicích. Ligovými starty se mohou pochlubit také Jiří Hrbáč či Martin Jasanský. Zajímavou kariéru má za sebou Luboš Pecka, hráč jenž svá nejlepší fotbalová léta zažil v Mladé Boleslavi, kde se dokonce stal králem ligových střelců, což mu vyneslo angažmá v druholigovém německém klubu z Cách

A jak je na tom kádr Rapidu? Po disciplinárním trestu, odešel na hostování do konce sezóny Radek Hrdý, který zakotvil v mělnickém Olympiku. Do hry bude naopak připraven zasáhnout po delší absenci Petr Tichý a k dispozici bude po zranění také Dalibor Slepčík. Domácí Rapid se naopak z různých důvodů nebude moct spolehnout na Matěje Kliera, Filipa Chrudimského či navrátilce Tomáše Jelínka.

Přesto se domácí hráči pokusí svého soupeře a favorita utkání zaskočit a získat tři body a tím se přiblížit zpět k medailovým pozicím. Utkání bude řídit nejlepší český rozhodčíOndřej Černý, kterému bude asistovat Jiří ŠmidDelegátem utkání je Jan Hora.

Utkání začíná ve 20:00 v teplické sportovní hale Na Stínadlech. Vstup je 20 Kč, děti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma.

Přijďte podpořit hráče Rapidu v boji o 3 body. Jste zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *