17. Kolo druhé ligy přichystalo Rapidu do cesty turnovský Dalmach, tým, který na palubovkách soupeřů nezískal ani bod, přesto je to nevyzpytatelný tým, který potrápil řadu favoritů a dokázal dokonce v domácím prostředí porazit hlavního konkurenta Rapidu, druhé Kladno. Rapid tak šel do utkání jako favorit, ale nečekalo ho snadné utkání.

To potvrzoval především začátek utkání, v němž se sice Rapid dostal rychle do vedení brankou Martina Dlouhého, ale turnovští dokázali zareagovat nejdříve břevnem a v 5. minutě také vyrovnávací brankou na 1:1. Rapid byl sice více na míči, ale hráčům chybělo více pohybu, přesnosti a naopak soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků.

Přesto to byl Rapid, který byl nebezpečnější a v rozmezí dvou minut dvakrát nastřelil brankovou konstrukci – nejprve Tomáš Jelínek, po něm také Lukáš Krok. Tuto smůlu dokázal prolomit svou dělovkou Matěj Klier, který ve 12. minutě poslal Rapid do vedení 2:1. Za půlminutu zopakoval stejnou taktiku Lukáš Krok – ze střední vzdálenosti napálil míč na branku Turnova a bylo to 3:1tímto výsledkem skončil první poločas.

Lukáš Krok

Druhý poločas byl od hráčů Rapidu povedenější a ukázal to hned začátek druhého dějství. Ve 23. minutě viděli fanoušci parádní kombinaci dua Tomáš JelínekTomáš Vobořil a prvně jmenovaný na závěr akce vyškolil hostujícího brankáře a zvýšil na 4:1. Ve 24. minutě to bylo již 5:1 – do míče se opřel Lukáš Krok a brankář hostí neměl šanci. Střelecké hody pokračovali i nadále, ve 27. minutě nalezl přesnou přihrávkou Tomáš Jelínek Martina Macháčka, pro něhož nebyl problém zvýšit na 6:1.

Zbytek utkání už se víceméně dohrával, i když fanoušci viděli na obou stranách ještě několik zajímavých příležitostí. Na posledních 10 minut utkání dostal v brance Rapidu příležitost Tomáš Mrázek, jenž vychytal několik šancí Turnova, ale na tu ze 36. minuty byl krátký a tak Turnov snížil na rozdíl čtyř branek. Definitivní tečku za utkáním napsal svou brankou Tomáš Vobořil, který využil další parádní akci s Tomášem Jelínkem a uzavřel účet utkání na výsledku 7:2.

Tomáš Jelínek

Rapid si tak díky této výhře udrží minimálně týden osmibodový náskok na druhé Kladno, která však bude mít zápas k dobru a velice příznivý los.

Naopak Rapid čeká v posledních čtyřech zápasech to nejlepší, co může druhá liga nabídnout – postupně jede na palubovku Jeriga, Jablonce a sezónu zakončí domácími zápasy proti Wizards a Kladnu. Pokud Rapid z posledních čtyřech utkání uhraje alespoň 8 bodů, stane se definitivním mistrem druhé ligy sezóny 2019/2020.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
 „V posledních třech zápasech laborujeme se sestavou. Vzhledem k této okolnosti jsem rád, že se nám herně daří a utkání vyhráváme. Máme před sebou čtyři těžká střetnutí, ve kterých se rozhodne o všem.“

Aleš Krejčík (TJ FC Dalmach Turnov): „Domácí nás jasně přehráli svými signály, největší rozdíl vidím v produktivitě. Výborně zachytali oba domácí brankáři.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Dalmach Turnov 7:2 (3:1)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Sloup, Jelínek, Vobořil, Dlouhý – Macháček, Klier, Krok

Branky Rapidu: Krok 2, Dlouhý, Klier, Jelínek, Macháček, Vobořil

ŽK Rapidu: Macháček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *