Po domácí prohře s rezervou Olympiku Mělník čekal na Rapid další velice těžký soupeř a to druhý tým tabulky FK GMM Jablonec. Věděli jsme, že pokud chceme uspět a udržet se na čele tabulky, budeme muset především zlepšit obrannou hru. Tyto plány ovšem začaly dostávat trhliny už v úvodu utkání, které lépe zachytilo domácí mužstvo, jenž se dostávalo do šancí od prvních minut. A úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat, ve 3.minutě se totiž domácí prosadili poprvé – 1:0. To, co mělo být pro hráče Rapidu budíčkem, způsobilo opačný efekt. Domácí byli stále na hřišti lepším týmem a vytvářeli si další šance. To vyústilo v další branku do naší sítě v 9.minutě po pěkné akci jabloneckých a ještě lepším zakončení – 2:0. Netrvalo to ani minutu a jablonečtí se radovali znovu. Domácí rozehráli akci, kterou jsme mohli několikrát přerušit, ale nedostatek důrazu zapříčinil další branku v naší síti. Ve stejné minutě přišla naděje na zvrat po brance Martina Gajdoše – 3:1. Tyto naděje se ale začaly brzy rozplývat, Jablonec totiž dokázal v rozmezí 6 minut vstřelit 3 branky a s Rapidem to nevypadalo vůbec dobře. V závěru prvního poločasu rozehrál Rapid power-play a tato zbraň opět zafungovala. Rapid dokázal snížit po brankách Martina Gajdoše a Tomáše Jelínka na rozdíl tří branek a do kabin se tak šlo za stavu 6:3 pro domácí GMM. Úvod druhého poločasu kopíroval úvod toho prvního. Jablonečtí byli opět lepším týmem, hýřili aktivitou, pohybem, zkrátka vším, co chybělo našemu mužstvu. Proto se nebylo čemu divit, že ve 23.minutě to bylo po další brance Jablonce už 7:3. Jablonec si vytvářel další šance, tuto fázi hry přerušil brankou ve 27.minutě po dobře sehrané standardní situaci Tomáš Vobořil7:4. Po této brance sáhl náš tým opět po možnosti hrát power-play, ale tentokrát bez úspěchu, naopak domácí tým dokázal ve 28. a 29.minutě využít našich chyb v rozehrávce a odskočit na rozdíl pěti branek. I přes tyto inkasované branky jsme stále pokračovali ve hře bez brankáře a to začalo přinášet své ovoce. Od 31. do 35.minuty jsme dokázali vstřelit postupně tři branky a zkorigovat stav na 9:7 pro Jablonec. V tu chvíli to vypadalo na drama až do konce utkání a jablonečtí se začali strachovat o výsledek. V následujících dvou minutách měl Rapid dvě možnosti snížit na rozdíl jediné branky, což se bohužel nepovedlo. V závěru utkání nezbývalo nic jiného než hrát na maximální riziko a toho domácí dokonale využili. V posledních 4 minutách zvládli nasázet 3 branky a mohli se tak radovat z výhry 12:7 a průběžného prvního místa tabulky, z kterého sesadili právě Rapid. Rapid předvedl zatím nejhorší výkon v sezoně, Jablonec vyhrál naprosto zaslouženě a převyšoval náš tým ve všech ohledech.

Alarmující je především defenzivní činnost našeho týmu, 22 inkasovaných branek z posledních dvou utkání je zkrátka moc, pokud chceme hrát o nejvyšší pozice. Avšak sezona je stále dobře rozehraná, proto nezbývá nic jiného, než se během týdne co nejlépe připravit na nedělní domácí zápas s Chotěboří, který je potřeba vyhrát, abychom se vrátili zpět na vítěznou vlnu a udrželi se na předních příčkách tabulky. K tomu budeme potřebovat i Vaší podporu, která nás v domácích zápasech žene dopředu!

FK GMM Jablonec – FC Rapid Ústí nad Labem 12:7 (6:3)

Sestava Rapidu: Votava – Klier, Kapoun, Gajdoš, Virt – Filinger, Vobořil, Jelínek, Dlouhý – Sedláček

Připraven do hry: Mach

Branky Rapidu: Vobořil 2, Gajdoš 2, Jelínek, Sedláček, Filinger

Diváci: 120

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *