Další zápas v lovosickém „azylu“. Rapid v těžkém utkání hostí Chrudim.

20 listopadu, 2021

Po týdenní pauze zaviněné odloženým zápasem se Spartou, se Rapid vrací do kolotoče 1. Futsal ligy. V neděli hostí v lovosickém „azylu“ haly Chemik čtrnáctinásobného mistra z Chrudimi.

Rapid se v neděli znovu nemůže spolehnout na domácí prostředí haly Sluneta, která je opět vytížena jinými sportovními akcemi Rapid tak bude hostit soupeře v lovosické hale Chemik. Soupeřem Rapidu bude dlouholetý český futsalový hegemon z Chrudimi.

V posledních sezónách však Chrudim opustila nejvyšší příčku, na níž by se letos ráda vrátila, což značí i slogan zpátky na vrchol, pod nímž Chrudim vstoupila do této sezóny. A tyto ambice potvrzují i dosavadní výsledky Chrudimi, která je na 2. místě o pět bodů za vedoucím Svarogem, ale hned se třemi zápasy k dobru. Chrudim ztratila ligové body v této sezóně pouze jednou a to po domácí remíze právě se Svarogem Teplice. Rapid se s Chrudimí utkal hned v 1. kole, v němž Chrudim dominovala a zvítězila 13:1. Oproti minulým sezónám je nedělní soupeř Rapidu velmi produktivní a se 77 vstřelenými brankami je jednoznačně nejgólovějším týmem letošního ročníku 1. Futsal ligy.

Rapid se drží na první nesestupové pozici, tedy na 10. místě se ziskem 9 bodů. Náskok na sestupové pozice se však začíná povážlivě tenčit a to především díky dvěma šokujícím výhrám Žabinských Vlků proti pražským S. V posledním odehraném utkání prohrál Rapid 1:5 na palubovce Slavie, ale první poločas, jenž skončil výsledkem 1:1, ukazoval vzestupnou tendenci výkonů Rapidu. Rapid však decimují absence a zranění a tak se vznáší nad nedělní sestavou trenéra Martina Dlouhého velký otazník.

Zápas se odehraje v neděli 21.11.2021 v hale Chemik v Lovosicích od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Kresta – Lasch, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Mollinger. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (viz níže). Vstup na utkání je 50 Kčženy a děti do 10 let mají vstup zdarmaUtkání nebude streamováno a sledovat ho tak můžete na dálku pouze prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

  • negativní antigenní test – max. 24 hodin
  • negativní PCR test – max. 72 hodin
  • certifikát o podání 1. nebo 2. dávky očkování, od které uběhlo min. 14 dní
  • doklad o prodělání nemoci – max. 180 dní od pozitivního testování)

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Petr Výborný (hráč FC Rapid Ústí n. L) : „Před sérií klíčových zápasů nás čekají těžké zápasy proti Chrudimi a Plzni. V obou utkáních budeme muset podat naprosto koncentrovaný a týmový výkon, abychom mohli pomýšlet na příznivý výsledek.“

David Drozd (hráč FK Chrudim) : „Očekávám z naší strany naprosto soustředěný výkon. Blíží se nám důležité zápasy v lize a v poháru a my se na ně musíme kvalitně připravit. Nesmíme nic podcenit. Věřím, že podáme kvalitní výkon a nic jiného než tři body nebereme. V poslední době se nám daří střelecky, tak doufám, že nám to vydrží co nejdéle.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/171619/virtual/www/subdom/archiv/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924