MATCHDAY: FK CHRUDIM – FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM

27 srpna, 2021

1. Futsal liga startuje! A Rapid si na úvod nemohl přát více náročnějších prověrek, než bude ta v podobě utkání na palubovce Chrudimi, hegemona českého futsalu, několikanásobného mistra ligy a klub opráskaný několikaletými boji ve futsalové Lize Mistrů.

I když Chrudim potkal po řadě let s mistrovskými tituly lehký ústup ze slávy, stále se jedná o jednoho z největších favoritů na titul a tým, který je z velké části složen z reprezentantů, které brzo čeká Mistroství světa v Litvě. Chrudim i do letošní sezóny povede z trenérské lavice Felipe Conde, dost možná největší futsalový odborník působící v tuzemské soutěži.

Felipe Conde se musel na začátku přípravy na novou sezónu smířit s odchody pěti hráčů, konkrétně se jednalo o brankářskou dvojici Litviněnko – Rennan, v dresu Chrudimi nebude dále působit ani dlouholetá opora Felipe a také Yuri s Jiřím Mužíkem. Jedinou posilou chrudimských před startem ligových bojů je brazilský brankář Dudu.

I trenér Rapidu se musel před sezónou smířit s několika odchody, tím nejzásadnějším je přestup kapitána Tomáše Jelínka do libereckého FTZS. Legenda českého futsalu Martin Dlouhý se nebude moct v začínající sezóně spolehnout také na končící duo Martin Džudža a Václav Sloup. Vrásky na čele dělá Rapidu také aktuální zdravotní stav jednotlivých hráčů a tak je otázkou, v jaké sestavě vyběhne Rapid k prvnímu utkání nové sezóny.

Jasným favoritem utkání bude domácí Chrudim, ale první vzájemný zápas obou soupeřů, právě na palubovce Chrudimi, ukázal, jak umí být futsal nevyzpytatelný. Rapid sahal v Chrudimi po senzačním skalpu, když ještě 61 vteřin před koncem vedl o jednu branku. Bohužel skvěle rozehraný zápas nedovedl k bodovému konci, když o vítězství Chrudimi rozhodl v posledních vteřinách utkání Felipe. Druhý vzájemný zápas, tentokrát na palubovce Rapidu, dopadl už jednoznačně ve prospěch Chrudimi, která v Ústí nad Labem zvítězila 9:0.

Jak dopadne páteční utkání se dozvíme již brzy. Zápas se odehraje v městské sportovní hale v Chrudimi od 20:00, bude ho řídit dvojice rozhodčích Filipský – Havlík. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (podmínky na webu soupeře) a sledovat ho můžete i na dálku prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „V prvním kole se budeme soustředit především na náš tým. Máme za sebou kvalitní test proti Slavii, která je skvělým mužstvem. Předvedli jsme dobrý výkon a, k mému překvapení, řada věcí, kterým jsme se během prvního měsíce věnovali, vyšla dokonale. Udělali jsme spoustu taktických změn, ale hráči se k novému stylu adaptovali velmi dobře. Chceme ligu odstartovat dvěma výhrami, ale debuty jsou často velmi komplikované, takže musíme být maximálně soustředění, abychom odvedli dobrý výkon.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „V prvním kole zajíždíme na palubovku Chrudimi, jako každý rok jednoho z největších favoritů na titul. Čeká nás velice těžké utkání, do kterého půjdeme s čistou hlavou a touhou překvapit svého soupeře. “


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/171619/virtual/www/subdom/archiv/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924