MATCHDAY: FK CHRUDIM – FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM

29 ledna, 2021

KŘEST OHNĚM, TÍMTO SLOVNÍM SPOJENÍM BY SE DAL NAZVAT ZÁPASOVÝ PROGRAM RAPIDU NA NEJBLIŽŠÍ 3 DNY. V PÁTEK TOTIŽ JEDE NA PALUBOVKU ČTRNÁCTINÁSOBNÉHO MISTRA LIGY, JEDNOHO Z HLAVNÍCH FAVORITŮ LETOŠNÍHO ROČNÍKU NEJVYŠŠÍ ČESKÉ FUTSALOVÉ SOUTĚŽE A ÚČASTNÍKA FUTSALOVÉ LIGY MISTRŮ. RAPID JEDE DO CHRUDIMI! A HNED V NEDĚLI SE UTKÁ SE STEJNÝM SOUPEŘEM NA DOMÁCÍ PALUBOVCE.

Koronavirus ovlivňuje celou společnost a jinak tomu nebylo ani v tomto případě, když se páteční utkání mělo odehrát již minulý týden, bohužel z důvodu karantény chrudimských hráčů bylo utkání odloženo. Vzhledem k tomu, že situace v kádru Chrudimi pominula a další ligový program je nabitý, domluvily se kluby na odehrání tohoto střetnutí tento pátek. Nedělní utkání na palubovce Rapidu je zase náhradou za utkání, které se mělo odehrát v polovině února. V té době však Chrudim bude bojovat mezi 16 nejlepším celky Evropy ve futsalové Lize Mistrů a tak se utkání přesunulo na poslední lednový den.

To, kdo bude favoritem v těchto utkáních není potřeba rozebírat. Pro hráče Rapidu bude obrovskou zkušeností a školou odehrát dva těžké zápasy během tří dnů proti jednomu z 16 nejlepších klubů Evropy. Pro Rapid bude dvojutkání o to těžší, že se nebude moct spolehnout na svého kapitána Dominika Ostráka, který bojuje se slovenskou reprezentací v kvalifikačních bojích o postup na Mistrovství Evropy. Větší časový prostor na palubovce by tak mohlo dostat trio juniorů Jaroslav Zápotocký, jeho bratr Jiří Zápotocký a Daniel Hajaš, do sestavy se vrací také Petr Výborný.

Chrudim je v dosavadní tabulce na čtvrtém místě, když ze šesti utkání ztratila pouze jednou díky domácí remíze proti pražské Spartě. Chrudim se může pochlubit především pevnou obranou, když obdržela za šest utkání pouhé čtyři branky! To Rapid jde do zápasů z posledního místa, ale může mít větší klid díky tomu, že v posledních dvou utkáních získal dohromady čtyři body, díky první ligové výhře v historii klubu proti České Lípě a díky remíze 4:4 na palubovce Liberce v minulém utkání.

Páteční utkání se odehraje v Chrudimi od 19:00, bude ho řídit dvojice rozhodčích Kresta – Černý a odehraje se kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků. Sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na FB stránce FK Chrudim. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Po nucené přestávce jsme se vrátili do práce a čekají nás dva zápasy proti stejnému soupeři. Víme, že nejlepší možný výkon nebude v našich silách, ale chceme odehrát zápas dobře a získat tři body, které nás udrží v kontaktu s čelem tabulky. I přesto, že soupeř na tom v tabulce není zrovna nejlépe, v posledních zápasech předvedl kvalitní výkony, především díky jejich silové hře. Chceme vyhrát a hlavně se vrátit do naší pracovní rutiny.“

Martin Gajdoš (hráč FC Rapid Ústí n. L) : „V pátek jedeme na půdu favorita zápasu, který je mezi TOP 16 týmy Evropy. Bude to pro nás náročný zápas, kde nevypustíme jediný souboj a pokusíme se o co nejlepší výsledek.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/171619/virtual/www/subdom/archiv/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924