Rapid v neděli vstupuje do roku 2022 domácím zápasem proti Olympiku Mělník.

9 ledna, 2022

HNED V PRVNÍM TÝDNU ROKU 2022 SE OPĚT ROZTOČIL KOLOTOČ 1. FUTSAL LIGY A V NEDĚLI SE V RÁMCI 16. KOLA PŘEDSTAVÍ TAKÉ RAPID, KTERÝ V LOVOSICKÉ HALE CHEMIK HOSTÍ OLYMPIK MĚLNÍK!

Rapid bohužel i tentokrát odehraje své domácí utkání v Lovosicích z důvodu vytíženosti ústecké haly Sluneta. Soupeřem Rapidu bude mělnický Olympik, tradiční účastník nejvyšší soutěže s každoročními ambicemi na postup do playoff. A právě nedělní souboj může hodně napovědět o šancích obou týmů na postup mezi nejlepších 8 týmů soutěže.

Vzájemná bilance hovoří ve prospěch hostujícího celku, když z dosavadních tři zápasů v nejvyšší soutěži dokázal Olympik dvakrát zvítězit a jednou se oba celky rozešly smírně. V posledním vzájemném zápase navíc Mělník uštědřil Rapidu vysokou porážku 8:3 a i do nedělního zápasu půjde Olympik jako favorit utkání.

To je umocněno faktem, že Rapid bude postrádat tři vykartované opory – Brazilce Mella a produktivní dvojici Václav Koc, Petr Výborný. Nad startem některých dalších hráčů se vinou zranění vznáší otazník a tak je pravděpodobné, že svou šanci opět dostanou někteří hráči z úspěšného výběru U17, který se stoprocentní bilancí suverénně vede tabulku 1. Dorostenecké ligy.

Rapid může jít do utkání s relativním klidem, na sestupové příčky má momentálně náskok 6 bodů a naopak má na 9. místě stejný bodový zisk jako osmý Liberec a na sedmý Mělník ztrácí Rapid jeden bod. Rapid by se tak v případě výhry mohl dostat před oba soupeře a s největší pravděpodobností si definitivně zajistit záchranu v soutěži. A právě to bude cílem Rapidu v lovosické hale Chemik.

Ovšem i Mělník přijede do Lovosic s cílem zvítězit a potvrdit svůj dlouhodobý vzestup, kdy se z týmu bojujícího o záchranu stal klub s každoročními ambicemi na postup do playoff. Mělník bude spoléhat především na dvojici odchovanců Gabčo, Vokoun, kterým bude krýt záda zkušený Jiří Novotný, jenž si střihl krátkou epizodu také v dresu Rapidu.

Zápas se odehraje v neděli 9.1.2022 v hale Chemik v Lovosicích od 19:30 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Černý – Kresta, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Mollinger. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (viz níže). Vstup na utkání je 50 Kčženy a děti do 10 let mají vstup zdarmaStav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

  • negativní PCR test – max. 72 hodin –> rozočkované osoby
  • certifikát o očkování
  • doklad o prodělání nemoci, od níž neuplynulo déle než 180 dní

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí n. L) : „ V prvním utkání roku 2022 hostíme v Lovosicích Mělník. Mělník má svou kvalitu a dlouhodobě se nám proti němu nedaří, což potvrdil i první vzájemný zápas v sezóně, kdy jsme kromě prohry předvedli také velmi špatný výkon. Věřím však, že se nám podaří v neděli tento výkon odčinit a vstoupíme do nového roku ziskem bodů.“

Jakub Němec (trenér SK Olympik Mělník) : „Je před námi důležité utkání o play off, do kterého chceme jít z co nejlepší pozice. Proto je potřeba utkání s Ústím zvládnout a do nového roku vstoupit vítězstvím. Očekávám však náročné a mnohem vyrovnanější utkání než na podzim. Ústí posílilo, daří se jim pravidelně dělat body a předvádí velmi dobré výkony. Budeme muset předvést stoprocentní koncentrovaný výkon s maximálním nasazením a přístupem.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/171619/virtual/www/subdom/archiv/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924